×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Notiks pirmās Krievijas un Gruzijas tiešās sarunas kopš 2008. gada

Foto - AFPFoto - AFP

Krievija un Gruzija noturēs pirmās tiešās diplomātiskās sarunas, kopš 2008. gada vasarā Gruzijas separātisko teritoriju dēļ abu valstu starpā izraisījās karš, informēja Gruzijas Ārlietu ministrija.

Gruzijas premjerministra Bidzinas Ivanišvili īpašais pārstāvis attiecībām ar Krieviju Zurabs Abašidze tiksies ar Krievijas diplomātiem “šonedēļ Eiropā”, paziņoja ārlietu ministre. “Mēs varam negaidīt nekādu konkrētu pozitīvu iznākumu no šīs tikšanās, bet fakts, ka pirmā tikšanās notiek, jau ir pozitīvs,” viņa piebilda, sīkāku informāciju par tikšanās vietu un laiku neatklājot.

Gruzija un Krievija sarāva diplomātiskās attiecības pēc 2008. gada kara, kad Maskava atzina abu Gruzijas separātisko provinču – Dienvidosetijas un Abhāzijas – neatkarību. Tomēr Gruzijas jaunā valdība, kas tika izveidota pēc koalīcijas “Gruzijas sapnis” uzvaras parlamenta vēlēšanās, ir vairākkārt norādījusi, ka vēlas uzlabot attiecības ar Krieviju. Vienlaikus jaunās varas pārstāvji norāda, ka Abhāzija un Dienvidosetija ir Gruzijas teritorijas daļa, ko okupējusi Krievija.

Ivanišvili arī solījis saglabāt prezidenta Mihaila Saakašvili prorietumniecisko kursu un turpināt Gruzijas centienus pievienoties NATO un Eiropas Savienībai. Kopš 2008. gada abu valstu diplomātiregulāri tikušies Ženēvā uz sarunām ANO, ES un EDSO paspārnē, tomēr nozīmīgi lēmumi vai kompromisi šajās sarunās nav panākti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+