Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
11. decembris, 2015
Drukāt

Notiks projekta “Katram savu tautastērpu” noslēguma pasākums

Vizuālais materiāls no "Dienrāža 2016", foto - Nils Vilnis.Vizuālais materiāls no "Dienrāža 2016", foto - Nils Vilnis.

Šodien plkst.14 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzeja “Priedes krogā” notiks projekta “Katram savu tautastērpu” gada noslēguma pasākums un plānotāja “Dienrādis 2016” atvēršanas svētki, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Pasākumā LNKC iepazīstinās ar projektā “Katram savu tautastērpu” radīto plānotāju “Dienrādis 2016”, kā arī atskatīsies uz projekta pirmajā posmā paveikto un ieskicēs nākotnes plānus.

Pasākumā piedalīsies kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), projekta “Katram savu tautastērpu” patronese un bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kā arī projekta atbalstītāja “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Juris Gulbis.

Kā ziņots, projektu “Katram savu tautastērpu” LNKC sāk ceļā uz Latvijas simtgadi 2018.gadā. Tā mērķis ir stāstīt par latviešu tautastērpa izcelšanos, komplektēšanas un valkāšanas tradīcijām. Tautastērps ir nozīmīga un nacionāli savdabīga latviešu kultūras mantojuma sastāvdaļa. Tas ir veidojies un pastāvējis noteiktos ģeogrāfiskos un ekonomiskos apstākļos un nepārtraukti attīstījies dažādās tradīcijās. Tautastērps ir informācijas nesējs ne tikai par latviešu kultūru, vēsturi, etniskajām īpatnībām, bet ataino arī valkātāja sociālās, ģimenes, vecuma, turīguma, kā arī kultūras sakaru mijiedarbības ar kaimiņu tautām īpatnības.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestībaSlavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+