×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Notiks rakstniekam un publicistam Lukjanskim veltīts sarīkojums

egils-lukjanskis_la2

18.janvārī Rīgā, Rakstniecības un mūzikas muzejā, norisināsies sarīkojums “Lata romāna karalis”, kas būs veltīts rakstniekam un publicistam Egilam Lukjanskim, aģentūru LETA informēja muzeja mājaslapas redaktore Maija Treile.

Pasākums turpina šobrīd muzejā skatāmās izstādes “Latvijas detektīvs” tematiku un ir saistīts ar vairākām aktualitātēm – Lukjanska 75.dzimšanas dienu un jaunās grāmatas “Sieviete visam mūžam”, kurā atkārtoti izdoti divi Lukjanska romāni – “Atliktais laiks” un “Sieviete visam mūžam” – atvēršanu.

Pasākumā “Lata romāna” redaktore Eva Mārtuža iepazīstinās ar populārās sērijas koncepciju un Lukjanska darbu īpašo vietu tajā. Publicists un rakstnieks Ēriks Hānbergs atskatīsies uz laikrakstā “Neatkarīgā Cīņa” kopīgi pavadītajiem darba gadiem, kad Lukjanskis rakstīja plašus analītiskus rakstus par kriminālām tēmām, daudz laika pavadīdams tiesas zālē un krimināllietu studijās.

Ilggadējais rakstnieka redaktors Valdis Veilands iepazīstinās ar izdevniecībā “Lauku Avīze” nupat izdoto grāmatu un raksturos Lukjanska darbu stila īpatnības un vietu Latvijas literatūrā. Rīgas Centrālās bibliotēkas Juglas filiālbibliotēkas vadītāja Sandra Kokina stāstīs par rindām, kas bibliotēkās veidojas pēc populārajām grāmatām, kā arī par rakstnieka ciešo sadarbību ar bibliotēku, bet izstādes “Latvijas detektīvs” autore Ilze Knoka dalīsies pārdomās par Lukjanska vietu šajā izstādē.

Sarīkojums “Lata romāna karalis” sāksies plkst.17.30, un tā apmeklējums būs bez maksas. Pasākumu vadīs Rakstniecības un mūzikas muzeja projektu kuratore Māra Eņģele.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+