×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2013
Drukāt

Notiks Rīgas koklētāju ansambļu skates

foto - Letafoto - Leta

Augusta Dombrovska mūzikas skolā sestdien notiks Rīgas koklētāju ansambļu koprepertuāra pārbaudes un svētku dalībnieku skate, lai noteiktu, kuri koklētāju ansambļi cīnīsies par iespējām piedalīties XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV deju svētkos, aģentūrai BNS pavēstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Skatē piedalīsies 18 koklētāju ansambļi gan no Rīgas kultūras centriem, gan bērnu un mūzikas skolām, gan arī no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas. Koncertā skanēs latviešu tautas dziesmas un to aranžējumi, klasiskās mūzikas aranžijas koklēm, kā arī Gunāra Ordelovska, Valta Pūces, Kārļa Lāča un Imanta Kalniņa skaņdarbi.

Spēcīgākie koklētāju ansambļi pēc tam piedalīsies finālskatēs 1.jūlijā Rīgas Latviešu biedrības namā, kur tiksies visas Latvijas labākie koklētāji, lai cīnītos par tiesībām piedalīties vasarā gaidāmajos dziesmu un deju svētkos.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku programmu kopumā veido 51 pasākums ar vairāk nekā 62 norisēm, un tiem gatavojas 40 000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+