×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Notiks šīs vasaras pirmās Muzikālās brokastis Siguldas Jaunās pils dārzā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Koncertzāle “Baltais flīģelis” turpina vasaras bezmaksas koncertu tradīciju Siguldas Jaunās pils dārzā – klausītāju iemīļotās Muzikālās brokastis “Bēthovens un Sigulda” jūlija svētdienu rītos.

Svētdien, 5.jūlijā, plkst.11.00 ar kamermūzikas programmu “Klātbūtne” siguldiešus un pilsētas viesus priecēs vokālā grupa “Putni” un pianists Māris Treijs. Koncertā ģimenēm skanēs  populāru solodziesmu  pārlikumi ansamblim un klavierēm. Dziesmas, kuras vieno mīlestības tēma, tapušas  dažādos laikmetos. Izcilā komponista Ludviga van Bēthovena darbi mīsies ar Latvijā pazīstamo dziesmu autoru Andra Eniņa un Silvijas Silavas kompozīcijām. Koncertā izskanēs arī Marinas Gribinčikas jaundarbs, dziesmu cikls džeza pianistam un balsīm ar šīgada jubilāres Aspazijas dzeju.

Svētdien, 12.jūlijā, plkst.11.00 koncertā “Bēthovena vēstules” muzicēs tādi izcili Latvijas mūziķi kā Egīls Šēfers (klarnete), Dace Zālīte (čells) un Toms Ostrovskis (klavieres). Koncerta programmā – kontrastējošais Šūmanis, koķetais Pakidis un pilnskanīgais D’Indy. Bet pāri visam – Bēthovens, vienmēr pilns spēka, dzīvības un liesmu. Programmā tiks lasīti Bēthovena vēstuļu fragmenti. Arī mierpilnajam Jāzepam Vītolam un dumpiniekam Jēkabam Graubiņam ir kas sakāms par mūzikas būtību – viņu vārsmas savos gardajos pastāstos iepīs, kā arī par mūziku, komponistiem un laikmetu stāstīs koncerta konferansjē Orests Silabriedis.

Svētdien, 19.jūlijā, plkst.11.00 siguldiešiem pazīstamā Ziemeļlatvijas kameransambļa “Livonia” sniegumā Muzikālajās brokastīs Siguldā skanēs mūzika no dažādu gadsimtu un dažādu stilu komponistu daiļrades. Skaņdarbu klāstā gan orģināldarbi (Danci, Hidas un citu autoru), gan Baha, Bēthovena, Pjacollas, Elingtona, Dārziņa un citu  komponistu skaņdarbu pārlikumi klasiskajam kvintetam (windquintet) ansambļa vadītāja Valda Drulles aranžējumos. Skanēs arī solo skaņdarbi atsevišķiem instrumentiem kvarteta pavadījumā.

Ziemeļlatvijas kameransamblis “Livonia” dibināts 2006.gadā un muzicē jau devīto sezonu, tā sastāvā ir mūziķi no Latvijas Nacionālās operas simfoniskā orķestra pūšaminstrumentu grupām – Elīna Kuduma (oboja), Miks Vilsons (flauta), Andris Ādamsons (mežrags), Aivis Klibinskis (fagots) un Valdis Drulle (klarnete). “Livonia”  radoši darbojas arī Igaunijā, sniedz koncertus ārpus Latvijas robežām un veido kopīgas koncertprogrammas sadarbībā gan ar Latvijas mūziķiem, gan viesmāksliniekiem. Skaņu ierakstu kompānija “MicRec” izlaidusi divus ansambļa mūzikas albumus – “Ziemeļlatvijas kameransamblis” un “Satikšanās”.

Jūlija pēdējā svētdienā, 26.jūlijā, plkst.11.00 Siguldas Jaunās pils dārzā skanēs programma “Saules dziesmas” ansambļa “Vecpilsētas dziedātāji” sniegumā. Šis koncerts vienlaikus ir iekļauts Introvertās mākslas festivāla “Ad Lucem” programmā, kas norisināsies no 21. līdz 29. jūlijam.

Ansamblī “Vecpilsētas dziedātāji” apvienojušies jaunieši, kurus aizrauj postfolklora. Kopā dziedot un muzicējot, viņi radījuši programmu, kurā ietvertas dziesmas par dabu, dabas parādībām, dievībām, senlatviešu dzīves izjūtu un dzīvesziņu – gan spēka dziesmas, gan apcerīgas. 

Brīvi rotaļājoties ar latviešu folkloru un smeļoties tajā idejas dziesmu vārdiem, “Vecpilsētas dziedātāji” ļaujas jaunradei un atskaņo savas  oriģinālkompozīcijas, kā arī tradīcijā balstītas improvizācijas. Grupai raksturīgajā skanējumā savijas gan spēcīgas, gan maigas balsis un daudzveidīgs mūzikas instrumentu klāsts, sākot no pavisam tradicionāliem līdz mūsdienīgiem skaņu rīkiem.

Pasākumos ieeja – bez maksas. Pasākuma apmeklētāji tiek aicināti līdzi ņemt brokastu uzkodas un rīta kafiju!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+