×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Notiks skaistāko operešu melodiju koncerts

Publicitātes fotoPublicitātes foto

24. novembrī kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks krāšņš operešu melodiju koncerts, kurā klausītāji varēs baudīt skaistākās Johana Štrausa, Ferenca Lehāra, Karla Millekera, Emeriha Kalmana, Žaka Ofenbaha un Niko Dostāla operešu ārijas, duetus, orķestra skaņdarbus un deju priekšnesumus. Koncertā piedalīsies skatītājiem labi pazīstami solisti – Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Nauris Indzeris, Juris Ādamsons, gan arī jaunie mākslinieki, kuriem šī ir pirmā sastapšanās ar opereti. Koncertu vadīs aktieris Zigurds Neimanis, bet pie orķestra diriģenta pults būs Guntars Bernāts.
Latvijā atkal skan operete! Rīgas Muzikālais teātris aicina Jūs atsaukt atmiņā, cik skaista ir Latvijā nedaudz aizmirstā, bet klausītāju sirdīs skanošā operešu mūzika. Koncerta „ Štrauss, Lehārs un …” klausītāji tiks aicinati doties ceļojumā uz brīnišķīgo operetes pasauli – tur, kur valda labs garastāvoklis, smaidi, glāzēs dzirkstī šampanietis, skan burvīga mūzika, kur notiek vieglprātīgi pārpratumi un ilgošanās pēc patiesām, dziļām jūtām. Operete ir tas burvju žanrs, kas piedāvā gandrīz neticamus sižetus, kam parasti paredzamas laimīgas beigas.
Mūs gaida tikšanās gan ar populāriem un skatītāju iemīļotiem solistiem – Sonoru Vaici, Ingusu Pētersonu, Nauri Indzeri, Juri Ādamsonu, kuri savu meistarību ir apliecinājuši operas un operetes uzvedumos Latvijā un ārpus tās robežām, gan ar jauniem māksliniekiem, kuriem šī ir pirmā sastapšanās ar opereti – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas jaunajiem talantiem Lauru Teivāni un Emīlu Kivlenieku, kā arī Tallinas konservatorijas studenti Marlēnu Keini. Viņu izpildījumā koncertā dzirdēsim tādas brīnišķīgas melodijas kā Grāfa Orlovska tosts no Johana Štrausa operetes „Sikspārnis”, Viljas dziesma no Ferenca Lehāra operetes „Jautrā atraitne”, Māricas un Tasilo duets no Imre Kalmāna operetes „Mārica”, Erminio dziedājums no Karla Millekera operetes „Gasparone”, Bariņkaja kuplejas no Johana Štrausa operetes „Čigānu barons”, Žiljetas ārija no Ferenca Lehāra operetes „Grāfs fon Luksemburgs”, Violas un Džonija duets no Niko Dostāla operetes „Klīvija”, Huzāru maršu no Imre Kalmāna operetes „Cirka princese”, „Ah! Kas vakariņās?” no Žaka Offenbaha operetes „Perikolas dziesma”, Didjē un Renē duets no Ferenca Lehāra operetes „Grāfs fon Luksemburgs”, Tasilo ārija no Imre Kalmāna operetes „Mārica”, Džudītes ārija no Ferenca Lehāra operetes „Džudīte”, „Lūpas klusē” no Ferenca Lehāra operetes „Jautrā atraitne”, „Skūpstījis es esmu daudz” no Ferenca Lehāra operetes „Paganini” , Ziljetas un Brisāra duets „Meitenīt, Spulgacīt” no Ferenca Lehāra operetes „Grāfs fon Luksemburgs”, Bonija dziesmiņa „Bez skaistām sievietēm” no Imre Kalmāna operetes „Silva”, kā arī orķestra skaņdarbus no Niko Dostāla operetes „Klīvija” un polku no Johana Štrausa operetes „Pizzicatto”.
Bet tas nebūt nav viss – koncerta apmeklētājus gaida arī īpaši dejas priekšnesumi – deja ar svecēm no Imre Kalmana operetes „Bajadēra” un Johana Štrausa valsis no Dienvidiem.
Koncertu vadīs Rīgas muzikālā teātra draugs, tautā iemīļotais aktieris, Zigurds Neimanis, savukārt par koncerta muzikālo noformējumu rūpēsies Operetes orķestris, kura vadība uzticēta RPIVA docentam un orķestra „Gaudeamus” mākslinieciskajam vadītājam Guntaram Bernātam.
Ar šo koncertu Rīgas Muzikālais teātris sadarbībā ar Latvijas operetes fondu vēlas Jums atsaukt atmiņā, cik patiesībā skaista ir nu jau gandrīz 20 gadus Latvijā aizmirstā, bet klausītāju sirdīs skanošā operešu mūzika. Patlaban Latvijā top jauns, inovatīvs muzikāls teātris kā atbilde skatītāju pieprasījumam.
Rīgas Muzikālais teātris šobrīd ir teātris bez savām pastāvīgām telpām, bet ar lielu apņēmību un potenciālu, kā arī jau uzkrātu apliecinošu pieredzi operetes iestudējumu veidošanā, kas guvuši nedalītu skatītāju atsaucību. Kopš 2006. gada teātris ir iestudējis tādas pazīstamas operetes kā F.Lehāra “Grāfs fon Luksemburgs”, J.Štrausa “Čigānu barons”, I.Kalmana “Bajadēra” un “Cirka princese”, uzvedumu “Karmena” pēc Ž.Bizē operas motīviem, kā arī divas koncertprogrammas. Teātra iestudējumus noskatījušies jau vairāk kā 30 000 skatītāji. Kopš 2013. gada teātra juridiskais pamats ir nodibinājums “Latvijas Operetes fonds”. Tā mērķis ir nodrošināt, veicināt un attīstīt mūsdienīga, progresīva, augsti kvalitatīva, profesionāla un pasaulē konkurētspējīga muzikālā teātra darbību Latvijā, pamatojoties uz labākajām Latvijas un pasaules operetes muzikālā teātra žanru tradīcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+