×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Notiks starptautisks dzejas sarīkojums “Dzejnieka asinis”

Foto: LETAFoto: LETA

Dzejnieks Edvīns Raups.

Svētdien, 7.jūnijā, no plkst.18 Kaņepes Kultūras centrā notiks starptautisks dzejas pasākums “Dzejnieka asinis”, aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori.

Pasākumu sāks dzejas lasījumi un lekcija par mūsdienu dzeju, bet plkst. 21 paredzētas arī performances.

Dzejas lasījumos Kaņepes Kultūras centrā piedalīsies latviešu dzejnieki Edvīns Raups, Arvis Viguls, Anna Foma, Toms Treibergs, Dmitrijs Sumarokovs, Vladimirs Svetlovs, Luīze Lismane un Guntis Kursišs. Ar savu dzeju dalīsies arī Ļevs Oborins un Sergejs Sdobnovs no Maskavas, Lada Čižova no Sanktpēterburgas un Anastasija Vekšina no Gdaņskas. Ar lekciju par mūsdienu dzeju uzstāsies rakstnieks Andrejs Ļevkins, kurš ir Andreja Belija prēmijas laureāts 2001.gadā.

Ar dzejas un eksperimentālās mūzikas priekšnesumu pasākumu otrajā daļā uzstāsies dzejniece Anna Foma duetā ar kontrabasistu Staņislavu Judinu. Priekšnesumu sniegs arī Latvijas akadēmiskais komponists Platons Buravickis sadarbībā ar dzejnieci Ladu Čižovu.

Krievu dzejnieks Sergejs Sdobnovs sadarbībā ar elektroniskās mūzikas komponistu un skaņu mākslinieku Tomu Auniņu piedāvās skatītājiem skaņu mākslas un dzejas performanci. Īpaši festivāla pasākumam tiek atdzejoti krievu dzejnieku darbi – pie atdzejojumiem ir strādājis Raups.

Festivāla “Dzejnieka asinis” pasākumi notiek vairākas reizes gadā un iesaista Latvijas un ārzemju dzejniekus, kā arī māksliniekus, kuru darbi ir saistīti ar poētisko tekstu. Pirmo reizi pasākums tika rīkots 2014. gada maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+