Sports
Citi sporta veidi

Notikumiem bagātajā dienā Skujiņš finišē otrajā simtā0


Toms Skujiņš
Toms Skujiņš
foto: AFP/LETA

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no “Trek-Segafredo” komandas otrdien izcīnīja 119.vietu prestižā daudzdienu velobrauciena “Tour de France” 16.posmā, kurā uzvaru svinēja francūzis Žiljēns Alafilips no “Quick-Step Floors” vienības.

Otrdien riteņbraucējiem bija jāveic 218 kilometrus gara distance ar pieciem kategorizētajiem kāpumiem. Pēdējā no tiem nobraucienā dažus kilometrus pirms posma finiša kritienu piedzīvoja sacensību līderis Edams Jeitss no “Mitchelton-Scott” vienības, Alafilipam viņam pabraucot garām un pēc tam izcīnot uzvaru.

Alafilips finiša līniju šķērsoja pēc trasē pavadītām piecām stundām 13 minūtēm un 22 sekundēm, bet 15 sekundes vēlāk finišēja “Bahrain Merida” vienības spāņu riteņbraucējs Gorka Izagirre, Jeitss un Skujiņa komandas biedrs Bauke Molema no Nīderlandes.

Šajā velobraucienā vadošā komanda “Sky” ar kopvērtējuma līderi Džeraintu Tomasu un viņa tuvāko sekotāju Kristoferu Frūmu sastāvā uzvarētājam zaudēja astoņas minūtes un 52 sekundes, kas viņiem deva vietu trešajā desmitā.

Tikmēr Skujiņš uzvarētājam zaudēja 30 minūtes un 47 sekundes, ieņemot 119.vietu. Šajā grupā finišēja arī “BORA – hansgrohe” vienības riteņbraucējs Peters Sagans, kurš tikpat kā nodrošināja uzvaru sprinteru ieskaitē. Lai kļūtu par sprinta karali, slovāku riteņbraucējam jāsasniedz tūres finišs.

Kā vēstīts, šis posms lauksaimnieku protesta uz laiku tika apturēts. Otrdien Francijas policija cīnījās pret lauksaimniekiem, kuri protestēja pret valsts atbalsta samazināšanos. Kārtības sargi strādnieku savaldīšanai izmantoja arī asaru gāzi, tomēr tā sasniedza “Tour de France” dalībniekus, jo protests notika netālu no 16.posma norises vietas.

Tā rezultātā aptuveni 30 kilometrus pēc posma sākuma etaps tika apturēts, lai sniegtu palīdzību no asaru gāzes cietušajiem braucējiem. Tiesa, aptuveni 15 minūtes pēc apturēšanas sacensības tika atsāktas.

Starp braucējiem, kuri kļuva par asaru gāzes upuriem, bija arī “Tour de France” kopvērtējuma līderis Tomass.

Kopvērtējuma līderis joprojām ir velsietis Tomass, kurš savu komandas biedru Frūmu apsteidz par vienu minūti un 39 sekundēm, bet trešais ir “Sunweb” braucējs Toms Dumulēns no Nīderlandes, kurš ir vēl 11 sekundes lēnāks.

Saistītie raksti

Tikmēr Skujiņš kopvērtējumā zaudējis astoņas vietas, šobrīd ieņemot 79.pozīciju. Viņš līderim zaudē vienu stundu, 51 minūti un septiņas sekundes.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka iepriekšējā posmā, kas norisinājās svētdien, Skujiņš uzrādīja savu karjeras labāko rezultātu “Tour de France”, izcīnot piekto vietu.

LA.lv