×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. marts, 2014
Drukāt

Notikušas jau piektās spageti makaronu tiltu konstruēšanas sacensības

Foto-LETAFoto-LETA

Spageti makaronu tiltu konstruēšanas sacensības "STiKS" Rīgas Tehniskās universitātes Radošo industriju centrā.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Radošo industriju centrā sestdien, 22.martā, jau piekto reizi norisinājās ikgadējās spageti makaronu tiltu konstruēšanas sacensības “STiKS”, aģentūru LETA informēja sacensību galvenais organizators Matīss Baumanis.

Sacensības šogad norisinājās Baltijas mērogā.

Dalībnieki sacentās izturīgākā tilta konstruēšanā, uzbūvējot to uz vietas sacensību norises vietā sešās stundās vai veicot to jau iepriekš. Eksperti tiltiem pārbaudīja slodzes izturību, noskaidrojot veiksmīgākās un pārdomātākās konstrukcijas autorus. Uzvarētāji studentu kategorijā ieguva ceļazīmi uz Pasaules spageti tiltu konstruēšanas čempionātu Ungārijā.

“STiKS” sacensībās piedalījās labākie tiltu meistari arī no Lietuvas un Igaunijas – spageti tiltu konstruēšana ir iecienīta aktivitāte arī pārējās Baltijas valstīs. Lai gan šī inženiertehniskā uzdevuma risināšanā kaimiņvalstu eksperti darbojas vien pāris gadus, rezultātu progress liecina – drīzumā arī citi Baltijas jaunieši spēs cīnīties par augstākajiem rezultātiem pasaules spageti tiltu konstruēšanas sacensībās.

“Fakts, ka šīs sacensības notiek jau piekto gadu, ir pierādījums tam, ka tās nav tikai spēles ar pārtikas produktu, bet gan lielisks veids, kā interesantāk apvienot teorētiskās zināšanas ar praktiskajām iemaņām mehānikā. Interesantākais, ka uzdevums ir saistošs kā skolēniem, tā arī augstskolas studentiem,” norādīja sacensību galvenais organizators Baumanis.

Spageti makaronu tiltu konstruēšanas sacensības “STiKS” organizēja RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes Studentu pašpārvalde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+