×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
29. janvāris, 2018
Drukāt

Notikusi vērienīga zādzība “Privatbank”; zagļa guvums varētu būt mērāms pat miljonos (13)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Vienā no Latvijas bankām – “Privatbank” – pagājušajā ceturtdienā notikusi vērienīga zādzība. Precīzs cietušo skaits un nodarīto zaudējumu apjoms pagaidām nav zināms, taču netiek izslēgts, ka zagļa guvums varētu būt mērāms simtos tūkstošos un pat miljonos eiro, pirmdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Zādzība notikusi no bankas klientu individuālajiem seifiem. “Privatbank” savā mājaslapā tos reklamē kā ērtus un drošus. Tiek uzsvērts, ka katram seifam ir divas slēdzenes, kas tiek aizslēgtas ar divām atslēgām – klienta un bankas. Šī divu atslēgu sistēma ir papildu garantija klienta īpašuma drošībai, taču tā tika uzlauzta. Turklāt zādzība „Privatbank” individuālo seifu glabātuvē notikusi ar vērienu, jo no vērtībām iztīrīti vairāki seifi. Policijai par notikušo ziņots nākamajā dienā.

“Varu apstiprināt, ka 19. janvārī ierosinājām kriminālprocesu par zādzību, kas izdarīta grupā vai lielā apmērā. Sods paredzēts no diviem līdz desmit gadiem. Sākotnējo izmeklēšanas darbību laikā sapratām, ka noziegumam var būt starptautisks raksturs. Un šo lietu no Rīgas reģiona ir pārņēmusi Galvenā kriminālpolicijas pārvalde, kura tagad ar to nodarbojas,” raidījumam saka Rīgas reģiona Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs. Noprotams, ka tiek runāts par starptautiska rakstura noziegumu, jo zaglis bijis ārvalstu pilsonis, un arī nesenā pagātnē identiskas zādzības notikušas Ukrainā. Kā zināms, “Privatbank” ir Ukrainas komercbanka. Pagaidām aizturēto personu nav. Policijā pieļauj, ka zaglis jau sen atstājis mūsu valsti.

Zādzība bijusi teju tāda kā redzēts filmās. “Pie mums Latvijā es pirmo reizi atceros tādu noziegumu,” neslēpj Sozinovs. Zaglis esot uzdevies par bankas klientu, kas esot sācis nomāt seifu. Šo pakalpojumu, kā zināms, var izmantot pat uz diennakti. Kad klients esot ievests individuālo seifu zālē, kur pēc tam atstāts viens, ķēries klāt savam nodomam. “Neteiktu, ka izpildījums bija ļoti sarežģīts, bet izplānots viss bija,” saka Sozinovs. Neoficiāli tiek minēts, ka neesot bijušas seifu uzlaušanas pēdas. Zādzība pamanīta pēc tam, kad citiem klientiem atklājies tukšs seifs.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) norāda, ka šis gadījums šoreiz ir ne viņu, bet tiesībsargājošo iestāžu kompetencē. “Par šādiem gadījumiem, kad runa ir par klientu individuālajiem seifiem – tas ir bankas pakalpojums, taču šajos seifos uzglabātās lietas nav saistītas ar bankas bilanci. Līdz ar to tas neatspoguļojas bankas maksātspējā vai stabilitātē, jo klients var seifā glabāt jebko, ko grib pasargāt – gan materiālas lietas, gan pavisam nevērtīgas, bet viņam, piemēram, morāli svarīgas lietas,” saka FKTK pārstāve Agnese Līcīte.

Tā kā zādzība notikusi no bankas klientu individuālajiem seifiem, kura saturs zināms vien pašam seifa lietotājam, policija šaubās, vai klienti par šo saturu gribēs dalīties ar likumsargiem, jo nereti šos seifus izmanto arī nelegālu līdzekļu uzglabāšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Un interesanti – vai tad gadījumā, kad klients tiek ielaists seifu glabātavā, apsardze caur videonovērošanu nekontrolē ko šis dara ? nu smieklīgi !

 2. Ha ! Tad jau sanāk, ka jebkurš var glabāt nelegāli iegūtu naudu šādos seifos ?! Bravo Latvija !

 3. Caur privatbank , Lavent bank, ja pareizi atceros, tika nolaupita Moldovas nauda, vairaki miljardi.
  Manuprāt negodprātiga banka, domāju ka zādziba nebija “nejauša”.

 4. iekrit acis tas ka privato seifu nemaz viens nevar atvert jabut klienta atslegai un tadai pasai baku parstavja brinumi znacit klintiem vairs nevajag banku parstavi kas atsledz seifu

 5. Tas viss kaut kāāā aizdomīgi smaržo…

 6. Tas viss kaut k aizdomīgi smaržo…

 7. Kārtējā viltus ziņa no LA. Nekas nav skaidri zināms, bet virsrakstā brēcam par nozagtiem miljoniem.

 8. .. purni no privat bank iztira klientu seifus klusiņām pakāpeniski pēc tam kad atklājas ai ai ai kaut kadi ārzemnieki ielavijās appizdzija un gan jau pametuši valsti!!!! VAI TAS NAV SMIEKLĪGI-.!!

 9. Beidzot kāda pozitīva ziņa…

 10. Tagad tikai “neizlaist no acīm ” ! BTW , zaglēns jūds kolomoiskels nav vainīgs? tas jau Ukraiņu tautu apzogot arī !

 11. Kādas te aplamības. Tā jau nav zādzība tā ož pēc krtāpšanas, piesavināšnās ukraiņu gaumē (?). Kā “klents” var atrasties bankas seifu zālē viens un ievērojamu laiku un atvērt seifus “nemanot”, bez pēdām.

  Rakstā nav nekādas loģikas.

Draugiem Facebook Twitter Google+