Latvijā
Kriminālziņas

Notver no ārzemnieku izmitināšanas centra izbēgušus vjetnamiešus 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-LETA

Valsts robežsardze notvērusi nepilngadīgus vjetnamiešus, kas nedēļas nogalē izbēguši no aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra Daugavpilī, sacīja Valsts robežsardzes pārstāve Jevgēnija Pozņaka.

Robežsardze neatklāja ne to, cik daudz vjetnamiešu izbēdzis, ne to, kā viņiem izdevies aizbēgt un kā viņi notverti, vien norādīja, ka vjetnamiešu izbēgšana nevienam nekādu apdraudējumu neesot radījusi.

Savukārt policija par notikušo plašāku informāciju nesniedza, norādot, ka tā ir robežsardzes lieta.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka aizvadītajās brīvdienās par nelikumīgu Latvijas valsts robežas šķērsošanu aizturētas trīs robežpārkāpēju grupas, kurās bija 38 Vjetnamas pilsoņi un seši pārvadātāji, Krievijas pilsoņi.

Kopš gada sākuma par valsts “zaļās” robežas nelikumīgu šķērsošanu jau aizturēti 187 trešo valstu piederīgie, tostarp 128 Vjetnamas pilsoņi un 30 pārvadātāji.

Savukārt 2015.gadā tika aizturēti 463 trešo valstu piederīgie, tostarp 309 Vjetnamas pilsoņi un 87 pārvadātāji.

Saistītie raksti

Gan šie pēdējās nedēļas notikumi uz Latvijas ārējās robežas, gan informācija no kaimiņvalstu robežsargiem liecina par to, ka uz robežām turpina pieaugt nelikumīgās migrācijas spiediens.

Daugavpils pārvaldes Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā (AĀIC) ir paredzētas 84 vietas. Robežsardze pērn vienojās ar Valsts policiju, ka Daugavpils policijas iecirknī vēl papildus var rēķināties ar divdesmit vietām, kurās iespējams izmitināt aizturētos ārzemniekus.

LA.lv