Latvijā
Kriminālziņas

Notver organizētu autozagļu grupējumu 16

Foto – Valsts policija

Valsts policija (VP) ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par automašīnas zādzību lielā apmērā, kuru izdarījusi organizēta grupa. Lieta nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, LA.lv uzzināja policijā.

Šā gada 22. februārī VP operatīvo pasākumu laikā saņēma informāciju, ka Ķengaragā ir nozagta automašīna “Honda Accord”. Likumsargi noskaidroja, ka zagļi ar jauniegūto auto ir ceļā uz Jelgavu. Sadarbībā ar Zemgales reģiona pārvaldes policistiem, Jelgavā uz ceļa izdevās aizturēt trīs aizdomās turētos vīriešus. Tobrīd divi no viņiem atradās pavadošajā automašīnā, lai maskētu zagto spēkratu un brīdinātu par iespējamiem policijas posteņiem, savukārt trešais aizdomās turētais sekoja ar zagto automašīnu.

No zādzības brīža līdz aizturēšanai pagāja vien stunda. Turklāt automašīnas īpašnieks par notikušo zādzību uzzināja vien pēc policijas zvana.

Zagtā automašīna bija paredzēta realizēšanai Lietuvā.

Noziedzīgajā grupējumā darbojās trīs vīrieši – 1989. un 1991. gadā dzimuši Latvijas iedzīvotāji un 1967. gadā dzimis Lietuvas iedzīvotāja. Visi minētie vīrieši jau iepriekš sodīti par identiskiem noziegumiem, gan par automašīnu zādzībām, kas izdarītas Latvijā, gan ārpus Latvijas teritorijas.

Saistībā ar 22. februārī izdarīto zādzību pret aizturētajiem uzsākts kriminālprocess par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā un ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Visiem aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Saistītie raksti
LA.lv