×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. februāris, 2013
Drukāt

Notvert bin Ladenu


ReklāmfotoReklāmfoto

Ja Amerikas Kinoakadēmijas biedri lems par labu Ketrīnas Bigelovas pēc patiesiem notikumiem veidotajai drāmai “Slepenā operācija “30 pēc pusnakts”” kā gada labākajai filmai, tas varētu izraisīt kārtējās nesaskaņas pasaules politiskajā arēnā, taču novērtēt šo drāmu par zemu būtu vairāk nekā negodīgi attiecībā pret režisores Ketrīnas Bigelovas (oskarotais “Sapieris”) ieguldīto milzīgo darbu.

 

Lai notveru “Al Qaeda” līderi Osamu bin Ladenu, armijas un izlūkdienestu vislabākie speciālisti strādāja vairāk nekā desmit gadus, un viņiem bija viens mērķis – pielikt punktu 11/09 traģēdijā vainotā slepkavas dzīvei. Taču šī ilggadējā operācija kļuva par pēdējo daudzu iesaistīto dzīvē, jo bin Ladena taktika ļāva paredzēt vissīkākās nianses un izsist no ierindas ASV algotos labākos speciālistus, taču viņš nebija paredzējis, ka CIP aģente Maija (viņas vārds, protams, drošības nolūkos mainīts) ar katru nākamo dienu pietuvosies viņa slēpnim, un šķēršļus, lai notvertu vienu no visvairāk meklētajiem planētas cilvēkiem, liks obligātā nodeva birokrātijai. Piecās kategorijās (scenārijs, labākā filma un aktrise Dž. Šestēna, montāža un skaņas montāža) Bigelovas drāma kandidē uz “Oskaru”, un Šestēna jau saņēmusi “Zelta globusu” kā labākā aktrise.

 

UZZIŅA:

“Zero Dark Thirty”/”Slepenā operācija “30 pēc pusnakts””

ASV, 2012.

Režisore: Ketrīna Bigelova

Lomās: Džesika Šestēna, Džeisons Klārks, Dženifera Ēle, Kails Čendlers, Džoels Edžertons, Kriss Prats, Marks Strongs, Džeimss Gandolfini

No 8. februāra “Kino Citadele”, “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+