×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Slepenais aģents: Cīņa pret Eskobaru”

slepenais_agents_7

Bēdīgi slavenā narkobarona Pablo Eskobara dzīvesstāsts ir gana raibs, lai tas interesētu arī kinematogrāfistus. Pāris gadus pēc tam, kad to izdzīvoja oskarotais Benisio del Toro drāmā “Eskobars. Zudusī paradīze”, tam ķēries klāt drāmas “Ielu advokāts” autors Breds Furmens, galveno – federālā aģenta, kam izdevās iefiltrēties Eskobara kartelī, – lomu uzticot seriāla “Pārkāpt robežu” zvaigznei un šogad “Oskaram” par titullomu biogrāfiskajā drāmā “Trambo” nominētajam Braienam Krenstonam.

Braiena Krenstona karjera apmetusi elegantu salto. Pēc seriāla “Pārkāpt robežu” (Voltera Vaita loma viņam sagādājusi trīs nominācijas un vienu “Zelta globusu”, vairākas “Emmy” balvas un nominācijas tai utt.) viņa popularitāte ir augusi strauji, un šogad, nominēts “Oskaram” kā labākais aktieris pēc titullomas “Trambo”, kas atklāj bēdīgi slavenās “raganu prāvas” Holivudā un bez darba atstāja simtiem cilvēku, viņš, šķiet, ir apņēmības pilns pieradināt arī lielo ekrānu. Kino profesionāļi savus aplausus neliedz, tāpat arī skatītāji, un jaunākā filma, kurā viņš atveido galveno lomu, dažas nedēļas pēc ASV pirmizrādes nonākusi Latvijā, un tā ir krimināldrāma “Slepenais aģents: Cīņa pret Eskobaru”.

Stāsts veidots pēc patiesiem notikumiem, un tā centrā ir federālais aģents Bobs Mazurs, kurš, izstaigājis kapsētu, pieņem Boba Musellas vārdu un soli pa solim iefiltrējas Pablo Eskobara rūpīgi veidotajā organizācijā, sevi pieteikdams kā biznesmeni, kura spēkos ir atrast pareizos cilvēkus, lai atmazgātu naudu. Jebkurš nepārdomāts skatiens, žests vai teikums var kļūt viņam liktenīgs, taču Mazurs ir pārliecināts, ka tikai viņš vienīgais spēs uz lāpstiņām nolikt par kolumbiešu krusttēvu dēvēto Eskobaru, kaut arī – prom no kolēģu acīm – viņu māc šaubas, un tas nav nekādā veidā savienojamas ar mierīgu, ārstu rekomendētu dzīvesveidu.

“Slepenais aģents: Cīņa pret Eskobaru” ir amerikāņu režisora un scenārista Breda Furmena ceturtā pilnmetrāžas filma, un ne tikai profesionāļu atmiņā viņa vārds iegūla uz palikšanu pēc filmas “Ielu advokāts” (2011) ar Metjū Makonehiju galvenajā lomā. Savu meistarību apzināti pulējis krimināldrāmās, ne velti viņa uzmanību pievērsa Roberta Mazura grāmata par 80. gadu notikumiem, kad Florida atradās kokaīna pandēmijas pašā centrā. Atklājot Eskobara vadītās impērijas ziedu laikus un šķietami negaidāmo krahu – veiksmīgās operācijas rezultātā tiesas priekšā bija spiesti stāties 85 narkobaroni, bet savu galu piedzīvoja banka, kurā uz atmazgāšanu nonāca vairums no šai noziedzīgajā rūpalā ienākušās naudas –, viņa un viņa mātes, bijušās juristes un nu – rakstnieces, filmas “Slepenais aģents: Cīņa pret Eskobaru” scenārija autores Elenas Braunas Furmenas rokās nonāca grods un daudzslāņains materiāls, kas gan uz lielā ekrāna neatdzīvojas kā viens no žanra labākajiem piemēriem, taču arī vilties arī neliek. Vienuviet saliekot kopā ārprātīgi daudz informācijas un izšķaidot uzmanību, abi nav spējuši atrast kompromisu starp reālajiem notikumiem un lielā ekrāna likumiem, ko gan pietušē aktieri Braiens Krenstons, Diāne Krīgere savas varones pirmajā uzdevumā un Džons Leguizamo, un oskarotā leģenda Olimpija Dukakisa, kura atšķirībā no daudzām līdzīga vecuma kolēģēm nav uz plastiskās ķirurģijas meistara galda zaudējusi ne savu seju, ne aktierisko pašcieņu.

 

UZZIŅA:

“Slepenais aģents: Cīņa pret Eskobaru”/”The Infiltrator”

Lielbritānija, 2016.

Režisors: Breds Furmens

Lomās: Braiens Krenstons, Džons Leguizamo, Diāne Krīgere, Bendžamins Brets, Eimija Raiena, Džuljeta Obrija, Olimpija Dukakisa

No 22. jūlija “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+