Latvijā
Kriminālziņas

Notverts dārza tehnikas zaglis0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: © nagydodo – Fotolia.com

Pagājušajā nedēļā likumsargi aizturēja vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par motociklu un dārza tehnikas zādzībām, kas izdarītas pēdējo mēnešu laikā Ķekavas novadā un Daugmales pagastā, portālu LA.lv informēja Valsts policijā (VP).

1. septembrī VP tika saņemta informācija par krosa motocikla zādzību no privātmājas teritorijas Ķekavas novadā šā gada augustā. Motocikls bija atstāts attālu no mājas, neierobežotā teritorijā, un precīzs zādzības laiks tā īpašniekam nebija zināms.

Izmeklēšanas laikā policisti ieguva informāciju, ka ar šo noziegumu, iespējams, saistīts 1984. gadā dzimis vīrietis, kurš jau agrāk sodīts par mantiskiem noziegumiem.

4. oktobrī likumsargi aizdomās turētā vīrieša dzīvesvietā veica kratīšanu. Lai gan augusta beigās nozagtais motocikls pie vīrieša netika atrasts, garāžā atradās minitraktors, kas, kā izrādījās, bija nozagts naktī uz 4. oktobri Daugmales pagastā, kā arī vēl viens motocikls un zāles pļāvējs, kas, visticamāk, arī ir zagti. Minitraktora īpašnieks par tā nozagšanu uzzināja tikai pēc tam, kad policija jau to bija atguvusi. Zīmīgi, ka arī minitraktora īpašnieks savu mantu pa nakti bija atstājis nenožogotā teritorijā pie mājas.

Saistībā ar notikušo uzsākti divi kriminālprocesi par zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Vakar, 8. oktobrī, tiesa aizdomās turētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Saistītie raksti

VP atgādina iedzīvotājiem vērtīgas mantas glabāt ar kvalitatīvu slēdzeni aizslēgtās telpās un nekādā gadījumā tās neatstāt zagļiem brīvi pieejamas. Dodoties pie miera, vēlreiz jāpārliecinās, ka dārza tehnika, motocikli un divriteņi nav atstāti pagalmā. Tāpat jāatceras, ka drošības uzlabošanai noder arī labs pagalma apgaismojums un kustības sensori. Tāpat par svešu personu klātbūtni saimniekiem var ziņot uzticams sargsuns.

Iedzīvotāji aicināti aplūkot atsavinātā motocikla un zālēs pļāvēja fotogrāfijas un atsaukties to īpašniekus, zvanot policijai pa tālruņa numuru 67099200, 26392819 vai 110.

LA.lv