×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

Notverts pedofils, kurš pie sevis vilinājis un izmantojis bērnunama bērnus (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija šī gada janvārī aizturējusi 1962. gadā dzimušu vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par divu mazgadīgu un divu nepilngadīgu meiteņu pavešanu netiklībā. Vīrietis meitenes vilinājis no kāda Rīgas bērnunama uz savu dzīvesvietu Baldonē, piedāvājot viņām naudu un citus materiālus labumus. Aizturētais šobrīd atrodas apcietinājumā, informē VP.

Pagājušā gada novembrī kriminālpolicija saņēma informāciju no bērnunama administrācijas par kādu aizdomīgu vīrieti, kurš, iespējams, veic netiklas darbības ar mazgadīgām un nepilngadīgām meitenēm.

Saistībā ar saņemto informāciju nekavējoties tika uzsākta izmeklēšana. Tās laikā izdevās noskaidrot, ka vīrietis, par starpnieku izmantojot kādu 16 gadus vecu meiteni, kura arī cietusi no vīrieša darbībām un dzīvojusi bērnunamā, vilinājis uz savu dzīvesvietu citas bērnunama iemītnieces – 10-11 gadus vecas meitenes.

16 gadus veco meiteni vīrietis pazinis jau iepriekš, un izmantojis savu autoritāti un uzticību, lai pamudinātu šo meiteni pie viņa aicināt citas bērnunama iemītnieces.

1962. gadā dzimušais vīrietis tika aizturēts 20. janvārī savā dzīvesvietā. Zināms, ka aizturētais dzīvojis viens pats. Pirms vairākiem gadiem viņš strādājis kādā Rīgas skolā par dežurantu, taču pēdējā laikā pastāvīgā darbavietā nav strādājis un piepelnījies ar gadījuma darbiem.

“Lietas izmeklēšana ir sarežģīta, jo šis vīrietis bija iemantojis cietušo meiteņu uzticību, dodot viņām naudu un citus materiālus labumus. Tādēļ meitenes vairākkārt pat labprātīgi, patvaļīgi bija pametušas bērnunamu, lai uzturētos pie viņa dzīvesvietā Baldonē un īsti neapzinās pret sevi veiktās darbības,” atzīst Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Kriminālpolicijas izmeklētāji turpina izmeklēšanu, lai noskaidrotu, cik ilgā laika posmā vīrietis veicis minētās darbības un to, vai no vīrieša darbībām varētu būt cietušas vēl citas meitenes.

Pret vīrieti uzsākts kriminālprocess par seksuālu vardarbību un pavešanu netiklībā, taču precīza noziegumu kvalifikācija tiks noteikta turpmākās izmeklēšanas gaitā.

Kriminālprocesā par cietušo pagaidām ir atzīta viena nepilngadīga meitene, taču policijai zināmas vēl vismaz viena nepilngadīga un divas mazgadīgas meitenes, kuras cietušas no vīrieša darbībām un arī tiks atzītas par cietušajām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nepilngadīga ir jaunāka par 18, mazgadīgā – par 14 gadiem.

  2. Vai mazgadīga meitene arī nav nepilngadīga? Kāda atšķirība. Noteikti iedos piespiedu darbu 100 stundām un varēs staigāt uz brīvām kājām un turpināt savas netiklības. Sviests!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+