×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Novadi gaida studentu idejas

Foto - Timurs SbuhankulovsFoto - Timurs Sbuhankulovs

Rīgas Ekonomikas augstskolā sestdien svinīgi tika prezentēts projekts “Radām novadam”, kura dalībnieki ir studentu komandas no desmit Latvijas augstskolām. Divarpus gadus jaunieši ar savām zināšanām un enerģiju palīdzēs 15 Latvijas novadiem ieraudzīt jaunas iespējas, piesaistīt naudu un radīt jaunas darba vietas, turklāt komandas arī savstarpēji sacentīsies par naudas balvu.

“Radām novadam” idejas autors Andris Čeksters ir pārliecināts, ka valsts attīstības pamatā ir cilvēku spējas radīt jaunas idejas un uzņēmība tās īstenot. Viņa rosinājums rīkot studentu konkursu, lai veicinātu uzņēmējdarbību novados, šķita pievilcīgs organizācijai “JCI Latvia” (“Junior Chamber International”), tāpēc tā kļuva par projekta rīkotāju.

Ape ir viens no 15 novadiem, kurš uzņems studentus. Novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju sestdien stāstīja, ka pērn ar labu skaudību raudzījusies uz kaimiņzemes Igaunijas Miso pašvaldību, kurā risinājies pilotprojekts “Nāc dzīvot uz laukiem!” Miso skoliņā gada laikā audzēkņu skaits teju divkāršojies – no 32 līdz 62, un tas noticis tāpēc, ka uz laukiem pārcēlušās jaunas ģimenes, kuras strādā tā saukto attālināto darbu. Apē savas idejas īstenos Rīgas Ekonomikas un kultūras augstskolas studentu komanda, kurai šonedēļ būs pirmā novada “izlūkošanas” tikšanās.

Saldenieki studentu komandai saredz daudzus spēku pielikšanas punktus: nepieciešami projekti, kuri tiktu īstenoti ārpus Saldus pilsētas, veicinot lauku teritorijas attīstību; jāizstrādā jauni tūrisma maršruti; jādomā, kā dabas resursus izmantot saimnieciskās darbības attīstībai; jāveido mājražotāju produkcijas izplatīšanas tīkls, izmantojot interneta vietnes utt.

Lielvārdes novada domes vadītājs Aivars Troska sestdien iepazinās ar trim Rīgas Ekonomikas augstskolas studentiem – Artūru Cānu, Dairi Zariņu un Armandu Ikaunieku. Puiši apvienojušies komandā “Smart Energy”, lai darbotos novadā, kas veido darbam, atpūtai un tūrismam pievilcīgu, modernu pilsētlauku vidi.

Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks jaunas idejas teritorijas attīstībai sagaida no Rīgas Tehniskās universitātes komandas, kurā ir vadībzinātņu studente Ieva Pranckune, finanšu analītiķis Artūrs Jaunzems un topošā reģionālās attīstības speciāliste Elīna Jokuma. Katras komandas dalībnieki pa visiem kopā apņēmušies novadā ik mēnesi strādāt 140 stundu. Pirmie konkursa rezultāti tiks apkopoti jau šovasar.

Uzziņa


* Konkursa “Radām novadam” ietvaros studentu komandas patstāvīgi vai sadarbībā ar pašvaldībām, vietējiem uzņēmējiem un citiem interesentiem izstrādās un īstenos dažādus projektus ar mērķi radīt jaunas darba vietas un veicināt ekonomisko attīstību Latvijas novados. Savos pieteikumos komandas ir norādījušas vēlmi īstenot projektus tūrismā, loģistikā, ražošanā, lauksaimniecībā, zaļajā enerģijā, arhitektūrā u. c. nozarēs.

* Konkursa “Radām novadam” mērķis ir dot iespēju Latvijas studentiem iegūt praktiskas zināšanas, atklāt savus talantus un ielikt spēcīgu pamatu turpmākajām karjerām.

* Konkurss ilgs līdz 2016. gada 1. jūlijam.

* Vairāk informācijas: www.radamnovadam.lv

Augstskolu komandas un to darbības vietas: 


“Green link” no Latvijas Universitātes – Alūksnes novadā

“KomandRA” no Rēzeknes Augstskolas – Rēzeknes novadā

“Ideju skapis” no Transporta un sakaru institūta – Iecavas novadā

“Convivio” no Rīgas Ekonomikas augstskolas – Gulbenes novadā

“Saglabāt kā” no Ekonomikas un kultūras augstskolas – Apes novadā

“Ogre” no Rīgas Tehniskās universitātes – Ogres novadā

“Smart Energy” no Rīgas Ekonomikas augstskolas – Lielvārdes novadā

“Jauniešu vētra” no Vidzemes Augstskolas – Mazsalacas novadā

“Smiltenes jaunie uzņēmēji” no Latvijas Universitātes – Smiltenes novadā

“Hercoga Jēkaba padome” no Ventspils augstskolas – Kuldīgas novadā

“MRP” no Rīgas Stradiņa universitātes – Siguldas novadā

“Iespēja” no Rīgas Ekonomikas augstskolas – Pļaviņu novadā

“Lauvas spēks” no Rīgas Tehniskās universitātes – Jaunjelgavas novadā

“AAA” no RISEBA – Ludzas novadā

“Ventspils Augstskola” – Saldus novadā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+