×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Kādi jaunumi šovasar sagaida Latvijas apceļotājus?

Foto - Inga PavlovičaFoto - Inga Pavloviča

Signe Pucena, 
Aizputes novada tūrisma vadītāja:
 “Mūsu novads piemērots mierīgai atpūtai no pilsētas kņadas. Nu visi Aizputes novada viesi var iepazīties ar tūrisma iespējām nupat izveidotajā interneta vietnē visitaizpute.lv. Vasarā tiks atklāts jauns upju tūrisma maršruts. 5. jūlijā Aizputē notiks čuguna mākslas simpozijs, kas vienmēr ir krāšņs, košs un unikāls Baltijā. Brīnišķīga pastaigas un atpūtas vieta ģimenēm ir Kalvenes zoodārzs. Tiem, kuriem interesē nesteidzīga atpūta un izziņas process, patiks doties uz mācību bišu dravu, kur, piesakoties pie biškopes Baibas Tikumas, iespējams apgūt biškopības pamatprasmes un praktiski līdzdarboties. Iesaku apmeklēt arī Kurzemes ekovīnu pagrabus.”

 

Līga Kondrāte, 
Ludzas novada tūrisma informācijas centra vadītāja:
 “Ludzā Livonijas ordeņa pilī nule kā realizēts unikāls vēstures rekonstrukcijas projekts: mobilā aplikācija planšetdatorā ļauj no dažādiem rakursiem – gan no iekšpuses, gan ārpuses – apskatīt to, kāda pils izskatījās viduslaikos. Šajā sezonā aizvien turpināsies izbraucieni ar plostu. Vasaras saulgriežos Ludzā notiks Lielais Latgaļu tirgus ar amatnieku prasmju skolām un daudzām citām izdarībām. 26. jūlijā gaidāmas Klaidoņu dienas, kad notiks motociklu parāde, rokkoncerti utt.”

 

Alanda Pūliņa, 
Dundagas novada tūrisma organizatore:
 “Ikviens aicināts apmeklēt jaunās kājnieku takas pie Kubalu skolas muzeja. Pavisam svaigs ir arī velomaršruts aptuveni 40 km garumā, kas ved apkārt Dundagai – “Baron Bogans”. Braucot pa šo maršrutu, iespējams apskatīt skaistākās novada vietas. Maršruts ved cauri arī tām vietām, kur bērnībā dzīvojis Krišjānis Barons. 31. maijā un 1. jūnijā – Slīteres ceļotāju dienu centrālās izdarības šogad notiks Mazirbē pie jūras, kur sāksies īsāki un garāki pārgājieni, tiks baudīti sklandrauši, norisināsies radošās darbnīcas, lielā vakarēšana lībiskās noskaņās un citas izdarības. Līdzās Slīteres bākai esošajā namiņā nu var apskatīt tur izveidotu ozola maketu – iespējams ieiet tā dobumā un apskatīt, kādas radības to apdzīvo. Ar pilnu vilnas pārstrādes procesu iepazīstinās Pāces vilnas fabrikā, kas ir vienīgā tāda Latvijā.”

 

Anda Iljina, 
Jelgavas reģionālā tūrisma centra vadītāja:
 “Pilsētā šosezon lielākais jaunums būs vikingu liellaiva, kas no 1. jūlija sāks kuģot Lielupes un Driksas ūdeņos. Tā būs lieliska iespēja paskatīties uz pilsētu no pavisam cita skatpunkta. Laivu vadīs kapteinis vikings, kurš pastāstīs daudz interesanta. Gan pilsētā, gan Jelgavas un Ozolnieku novadā izstrādāti daudzi jauni velomaršruti, kas ved gar Lielupes krastiem, gar skaistākajām muižām, pa pirmā Valsts prezidenta pēdām un Ziemassvētku kauju vietām, kā arī no pilsētas uz Ķemeru Nacionālo parku, uz Tērveti, un pa mītiskā Tīreļu līdzenuma ceļiem un takām. Blankenfeldes muižā maijā atklās zvanu kolekciju.”

 

Laura Lulle, 
Gulbenes novada tūrisma speciāliste:
 “17. maijā ar grandiozu pasākumu – tūrisma ralliju “Gulbja ligzdu meklējot”, tiks atklāta novada tūrisma sezona. Piedāvāsim ekskursijas ar Gulbenes elektrovilcieniņu, kas aizvizinās uz pilsētas centru, dzelzceļa staciju un Gulbenes–Alūksnes bānīti, Vecgulbenes muižas kompleksu un novada muzeju, kā arī uz Latvju zīmju vēstījumu taku. Gulbenes tūrisma centrā tagad iespējams iznomāt arī divus elektrovelosipēdus. Sagatavoti septiņi jauni maršruti Gulbenes novada iepazīšanai. Sporta mīļotāji 31. maijā gaidīti uz Latvijas čempionātu ūdensmotocikliem Ludzas ezerā (Stāmerienā), bet 28. jūnijā uz EKO/VELO riteņbraukšanas svētkiem visai ģimenei.”

Fakti


* “Lauku ceļotājs” aicina pilsētniekus uz laukiem 16. – 18. maijā, kad notiks akcija “Atvērtās dienas laukos”.

* Tā ir iespēja pavadīt pārsteidzošu nedēļas nogali ar ģimeni, draugiem vai darba kolektīvu, apbraukājot visdažādākās ražojošās saimniecības laukos, lai atklātu sev jaunus – gan interesantus, gan garšīgus – lauku labumus.

* Akcijā piedalās 129 saimniecības visā Latvijā, no kurām vairākums apmeklētājus uzņem arī ikdienā, taču tieši akcijas laikā saimniecību durvis būs atvērtas arī apmeklētājiem bez iepriekšēja pieteikuma. Apmeklētāji varēs skatīties, kā lauku labumi top, nogaršot vai izmēģināt un arī iegādāties.

Vairāk informācijas www.celotajs.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+