Latvijā
Novados

Novados būs trīs jauni apkalpošanas centri valsts un pašvaldību pakalpojumiem0

Foto-Shutterstock

Latvijā tiks izveidoti trīs jauni valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri (VPVKAC) – Alūksnē, Bauskā un Talsos, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Centri piedāvās vairāku valsts un pašvaldību iestāžu ekspertu konsultācijas un pakalpojumus.

Plānots, ka Alūksnes novadā tiks izveidots jauns VPVKAC, kurš savu darbību uzsāks šī gada 1. decembrī. VPVKAC iedzīvotāji varēs saņemt Lauku atbalsta dienesta (LAD), Valsts zemes dienesta (VZD), Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) ekspertu konsultācijas un pakalpojumus.

Bauskas novada VPVKAC darbu plāno uzsākt šī gada 3. septembrī. VPVKAC iedzīvotājiem nodrošinās LAD, VID, VZD un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) speciālistu konsultācijas un pakalpojumus.

Savukārt Talsu novada VPVKAC darbu plānots uzsākt šī gada 3. decembrī. Talsu novada VPVKAC iedzīvotājiem būs pieejami VID un Valsts vides dienesta pakalpojumi, VZD un VSAA konsultācijas un pakalpojumi.

Papildus VPVKAC klientu apkalpošanas speciālisti iedzīvotājiem sniegs konsultatīvu un praktisku atbalstu portāla latvija.lv e-pakalpojumu pieteikšanā, darbā ar datoru un eID viedkaršu lasītāju lietošanu.

VPVKAC izveide tiek finansēta no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts budžeta programmas, kopā 3 VPVKAC izveidei paredzēts piešķirt finansējumu 149 663,22 eiro apmērā.

VPVKAC tīkla izveidi uzsāka 2015. gadā, un gada noslēgumā tika atvērti 56 klientu apkalpošanas centri visā Latvijā. 2017. gada izskaņā kopējais VPVKAC skaits sasniedza 72, savukārt 2018. gada 1. pusgadā to kopējais skaits ir 78 visā Latvijas teritorijā. Šī gada nogalē darbu uzsāks Iecavas novada un Vecumnieku novada VPVKAC, kas nozīmē, ka 2018. gada izskaņā Latvijā kopumā darbosies 83 VPVKAC – 74 novadu nozīmes VPVKAC un 9 reģionālās nozīmes VPVKAC.

LA.lv