×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2012
Drukāt

Novados klaiņojošie dzīvnieki tiek izķerti

LETALETA

Klaiņojošu dzīvnieku, tostarp suņu, bari Kandavas novadā un pilsētā pēdējos gados nav novēroti. 2011.gadā tika izķerti deviņi suņi, un par šo pakalpojumu pašvaldība samaksāja 598 latus, informēja Kandavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Gudriķe.

Kandavas novada domē ir apstiprināti saistošie noteikumi “Par suņu un kaķu turēšanu un identificēšanu novadā”. Šo noteikumu izpildi novadā kontrolē pašvaldības policija. 2011.gadā 17 gadījumos tika noformēti administratīvie protokoli par noteikumu neievērošanu, kā to paredz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 106.pants un 107.pants. Tika veikts arī profilaktiskais darbs, bet 11 klaiņojoši suņi tika nogādāti Tukuma dzīvnieku patversmē. Kandavas novada dome ir noslēgusi līgumu ar IK “Čivava” par klaiņojošo suņu un kaķu izķeršanu novada teritorijā, to uzturēšanu un likvidāciju.

Jelgavā 2011.gadā noķerti 859 klaiņojoši dzīvnieki, tostarp 311 suņi. Klaiņojošo dzīvnieku izķeršanā Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra (JPPA) “Pilsētsaimniecība” sadarbojas ar pašvaldības policiju. Dzīvnieki nogādāti mazo dzīvnieku izolatorā – patversmē Jelgavā, Kr.Helmaņa ielā 8.

Bauskas novadā pērn izķerti 153 klejojoši mājdzīvnieki, tostarp 75 suņi, informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedriskās kārtības nodaļas darbiniece Irīna Mincenberga. Līdztekus 75 suņiem izķerti arī 85 kaķi (no tiem seši kaķi sterilizēti un atlaisti pilsētas teritorijā), kā arī patversmei nodoti pieci miruši dzīvnieki un viens jenots, veterinārajai klīnikai nodots viens ievainots kaķis.

Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina aģentūru LETA informēja, ka 2011.gada 13.aprīlī Bauskas novada pašvaldība noslēdza līgumu ar Ķekavas pagasta zemnieku saimniecību “Mežavairogi”, kurai ir arī dzīvnieku patversme. Kopējā līguma summa ir 5965 lati, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Līgums ir noslēgts uz gadu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+