×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2016
Drukāt

Novados likvidēs vairākas skolas (11)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ilustratīvs attēls

No nākamā mācību gada tiks likvidēta Saldus 1.vidusskola un Saldus 2.vidusskola, uz abu mācību iestāžu bāzes dibinot reģionālo Saldus vidusskolu novada centrā. Savukārt Krāslavas novada dome pieņēmusi lēmumus par četru mācību iestāžu likvidāciju novada teritorijā šogad un nākamajā gadā.

Par šo un vēl vairāku citu Saldus novada izglītības iestāžu reorganizāciju vakar lēma Saldus novada dome, informēja Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centra sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Sproģe.

Reģionālās vidusskolas jeb Saldus vidusskolas darbība plānota Saldus 2.vidusskolas ēkā, kas ir 18 gadus jaunāka nekā Saldus 1.vidusskolas ēka, un līdz ar to 2.vidusskolas telpu un citas infrastruktūras sakārtošana izmaksā aptuveni trīs reizes lētāk nekā 1.vidusskolas ēkas sakārtošana.

Pašlaik abas skolas ir pustukšas, līdz ar to apvienošana ir loģisks solis, skaidroja pašvaldībā.

Skolēnu skaita samazināšanās dēļ Krāslavas novada dome pieņēmusi lēmumus par četru mācību iestāžu likvidāciju novada teritorijā šogad un nākamajā gadā.

Šogad no 1.augusta paredzēts likvidēt Kalniešu pagasta Kalniešu pamatskolu, Skaistas pagasta Skaistas sākumskolu un Krāslavas grāfu Plāteru vārdā nosaukto Poļu pamatskolu, bet 2017.gadā no 1.augusta – Kombuļu pagasta Sauleskalna sākumskolu.

Pasaules Poļu apvienības līdzfinansējuma gadījumā lēmums par Krāslavas Poļu pamatskolas likvidāciju gan nestāšoties spēkā.
Paredzams, ka mācību iestāžu likvidācijas gadījumā Kalniešu pamatskolas un Poļu pamatskolas skolēni turpinās izglītoties Varavīksnes vidusskolā vai kādā citā Krāslavas mācību iestādē, bet Skaistas un Sauleskalna sākumskolu audzēkņi – pirmsskolas izglītības iestādes “Pienenīte” struktūrvienībās Skaistā un Kombuļos.

Poļu pamatskolas likvidācijas gadījumā tās izglītības programmu, tiesību, saistību, finanšu līdzekļu, mantas, lietvedības un arhīva pārņēmēja būs Varavīksnes vidusskola.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Jā veiksmes stāsts! Padomju laikos skolas būvēja, tagad likvidē!! Tad kurš Latviju iznīcina???

 2. Es savu bērnu ne tuvumā nelaidīšu Balodes pārvaldītajai teritorijai! Pasarg, Dies!

 3. Saldus 2.vsk. ir kriminālistu skola. Ja to padarīs par reģionālo vidusskolu, tā kļūs jauno kriminālistu kaldinātavu visā Saldus reģionā- vismaz, kamēr pie teikšanas ir ar normatīviem aizrāvusies juriste Natālija Balode, kura ir aizmirsusi, ka viņa tomēr ir arī pedagoģe.

 4. Skumīgi ,ka dažreiz paklausos Krievijas zinas ,tad var dzirdēt ,ka tur atver skolas un bērnudārzus …plāni par provinču attīstību….bet mums ???????? …bet mums vadības varza neiet mazumā ,bet skolas gan…SKUMĪGI !!!!!…..

 5. Proporcionāli samazinātam skolu skaitam neatkarības gados vajadzētu samazināt sēžamvietas Saeimas krēslos. To kungu savairojies tik daudz, ka atlikusī tautas daļa nespēs viņus uzturēt atbilstoši ES prasībām.

 6. Latvijas novados bērniem skolas likvidēs, bet bēgļiem atvērs skolas, kurās mācīs 2-3 imigrantus. Tā kādreiz bija ar bērnudārziem, slēdza jaunus tikko uzceltus b/d , iztirgoja pa lēto, lai pēc gadiem 10 atpirktu un atjaunotu par 3 miljoniem. Augam ” gudri”.

 7. Likvidējiet bezjēdzīgo un nepatriotisko Izglītības ministriju un pietiks naudas novadu skolu uzturēšanai, saglabāsies arī pati Latvija

 8. Bet Rīgas Dome uztur pustukšas krievu skolas.

 9. Loģisks solis…..jo lauku skolās bērnu nav,vienā klasē mācās pa divi bērni,apvieno klases….1,2,3.4…………un nekas prātīgs nesanāk,cieš tikai bēŗni……
  pieaugušajiem darba nav…….bet nekas,viņi var atrast.

 10. Mūsu valsts laikam ir vienīgā valsts pasaulē, kur izglītības kvalitāti ceļ likvidējot skolas, bet medicīnas kvalitāti, likvidējot medicīnas iestādes.

  • Izskatās,ka Latvija,zeļ un plaukst”…tie sumpurņi un valsts iznīcinātāji mīkstajos krēslos ,
   būtu jānosit un jāuzdur uz mietiem.
   Bēdziet,kas var no šīs laupītāju valsts,lai vismaz glābtu savus bērnus,lai viņi varētu iegūt izglītību un viniem būtu nākotne.

Draugiem Facebook Twitter Google+