×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Novadu 14. grāmatu svētki Salas novada Biržos 2015. gada 11. septembrī

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Programma

10.00 Grāmatu komercizstāde Biržu tautas nama mazajā zālē. Piedalās izdevniecības: “Lauku Avīze”, “Zvaigzne ABC”, “Nordik”, “Jumava”, “Avots”, “Divpadsmit”, grāmatu bāze “Latvijas grāmata” 
u. c. Svētku noslēgumā pircēji piedalīsies jaunāko grāmatu izlozē “Veiksmīgais pircējs”.

10.30 Grāmatu svētku ieskandināšana kopā ar radošo apvienību “MaSKa”.

11.00 Grāmatu svētku atklāšana pie Biržu tautas nama,

Pieaugušajiem (Biržu tautas nama zālē)

11.30 “Latvijas Avīzes” publiskā diskusija “Nevienlīdzības un nabadzības mazināšana laukos”; piedalās Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”), Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

13.30 Pusdienās Sēlijas smeķis Biržu pamatskolas parkā,

14.00 “Es esmu mājās un citur negribu būt!” – iepazīšanās ar žurnālistu un dzejnieku Aleksandru Kalniņu un dziedātāju Santu Kasparsoni Biržu pamatskolā.

14.00 “Šajā zemē man jābūt stiprai, šajā zemē, kur ozoli aug” – grāmatas par Salas novadu atvēršana un tikšanās ar grāmatas veidotāju Ligitu Ābolnieci Biržu tautas nama zālē.

Jauniešiem

11.30 “Padsmitnieku savstarpējo attiecību pasauli iepazīstot” saruna ar rakstnieci, grāmatas “Anna Marija” autori Vitu Štelmaheri (“Lauku Avīze”) Biržu pamatskolas zālē.

11.30 “Par mani smejas, tātad esmu” stunda ar dzejnieku, rakstnieku, dramaturgu Arnoldu Auziņu (“Lauku Avīze”) Biržu internātpamatskolā.

12.30 “Nežēlīgās padsmitnieku spēles!” saruna ar rakstnieci, grāmatas “Anna Marija” autori Vitu Štelmaheri (“Lauku Avīze”) Biržu internātpamatskolas zālē.

12.30 “Par ko smejas Arnolds Auziņš” – tikšanās ar rakstnieku, dramaturgu, dzejnieku sadarbībā ar “Lauku Avīzi” Biržu 
pamatskolas zālē.

13.30 Sautējums “Podvāze” jauniešu gaumē Biržu pamatskolas parkā.

14.00 “Piedalies darbnīcās!”: veidojam no māla, šaujam ar loku, apgleznojam sejiņas sadarbībā ar “Zvaigzni ABC”.

Sākumskolas vecuma bērniem

11.00 “Ilustrācijas ceļš līdz grāmatai” – stāsta un rāda māksliniece Agija Staka (“Zvaigzne ABC”) Biržu pamatskolā.

11.00 “Ir vietas, kas dāvā steidzīgus, bet labus un radošus mirkļus” – stunda ar dzejnieku Uldi Ausekli, grāmatas “Bante un tante” autoru un mākslinieci Signi Ērmani-Ļitvinu (“Lauku Avīze”) Biržu internātpamatskolā.

12.10 “Pasaule bilžu grāmatā” – nodarbība ar Agiju Staku (“Zvaigzne ABC”) Biržu internātpamatskolā.

12.10 “Sīli, iesēj zīli!” – tikšanās ar dzejnieku Uldi Ausekli un mākslinieci Signi Ērmani-Ļitvinu (“Lauku Avīze”) Biržu pamatskolā.

13.00 “Dārzeņu karuselis vēdera priekam” – pusdienas Biržu pamatskolas parkā.

13.30 “Esi aktīvs un radošs!”: darbnīcās veidosim no māla, šausim ar loku, apgleznosim sejiņas sadarbībā ar “Zvaigzni ABC”.

Pirmsskolas vecuma bērniem

10.30 “Burtiņš pēc burtiņa – izlasi vārdiņu!” – nodarbība kopā ar dzejnieci Mirdzu Kerliņu un mākslinieci Melāniju Vilku – pirmsskolas vecuma bērniem (“Lauku Avīze”) Biržu pamatskolā.

11.30 Radoša nodarbība “Skanīgi burtu dzejoļi un burtu rakstīšana” kopā ar dzejnieci Mirdzu Kerliņu un mākslinieci Melāniju Vilku (“Lauku Avīze”) Biržu internātpamatskolā.

Visiem kopā

11.30 “Zaļās sūnās sēnes snauž, iesim, skriesim lasīt tās” – iepazīšanās ar sēnēm un to speciālisti “Sēnes. Lielā rokasgrāmata” autori Māru Eipuri (“Nordik”) visas dienas garumā pie Biržu 
tautas nama.

11.30 “Esi drošs un neesi pārdrošs”, tikšanās ar Runci Rūdi, Bebri Bruno un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa darbiniekiem.

15.10 Grāmatu svētku noslēgums. Jaunāko grāmatu izloze “Veiksmīgais pircējs” Biržu tautas nama zālē.

15.40 Dēkainajā ceļojumu pasaulē kopā ar pasaules apceļotāju Pēteri Strubergu (“Jumava”) Biržu tautas nama zālē.

 

Grāmatu svētkus atbalsta: Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas Bērnu fonds, Jelgavas tipogrāfija, Nacionālie bruņotie spēki, AS “Latvijas gāze”, SIA “Drukātava”, SIA “VESTA-LK”, “The White Book”, biedrība “Kultūras un atbalsta centrs – ICEJ Latvija”, “Vienotība”, Nacionālā apvienība, Valdis Zatlers, Arturs Balts, Aleksandrs Kiršteins, Pjotrs Kotovs, Valsts policija, Salas novada dome, SIA “Miķelāni bekons”, SIA “Rītausma”, SIA “Dona”.

Informatīvie atbalstītāji: “Latvijas Avīze”, “Brīvā Daugava”, “Jaunais Vēstnesis”, Salas novada pašvaldības izdevums “Novada Vēstis”, novadu laikraksti, www.salasnovads.lv, novadu pašvaldību mājaslapas, www.jkp.lv, www.jgb.lv, Latgales reģionālā televīzija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+