Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
5. novembris, 2015
Drukāt

Novadu bibliotēkām dāvinās grāmatu par Nacionālo bibliotēku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNBAB) visām 799 Latvijas publiskajām bibliotēkām dāvina grāmatu “Latvijas Nacionālā bibliotēka. Arhitekts Gunārs Birkerts”, LA.lv uzzināja LNBAB.

Grāmatā Jānis Dripe apkopojis vēstures faktus, kas aptver 96 Nacionālās bibliotēkas pastāvēšanas gadus un Gaismas pils tapšanas ceļu no idejas līdz pabeigtai un apdzīvotai ēkai.

Grāmata veltīta Nacionālās bibliotēkas ēkas arhitektūrai un tās autoram Gunāram Birkertam. Lasītāji tiek iepazīstināti ar arhitekta Modra Ģelža un citu autoru devumu, LNB projekta vēsturi, būvprocesu un ēkas inaugurāciju. LNB direktors Andris Vilks devis ieskatu par Nacionālās bibliotēkas krājumu, funkcijām un iespējām. Grāmatā atrodams bagātīgs attēlu klāsts, sākot ar pirmajām bibliotēkas skicēm no Gunāra Birkerta privātā arhīva un beidzot ar izcilām LNB interjera, ēkas apjoma un pilsētvides fotogrāfijām, kuru autors ir Indriķis Stūrmanis. Grāmatas dizainu veidojis Juris Petraškevičs.

LNB veltītā grāmata ir pirmais kultūras projekts Latvijā, kas saņēmis prestižo UNESCO starptautisko patronāžu.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (3)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+