Latvijā

Vilis Vītols: Novēlējums deputātiem – sekot sirdsapziņai un balsot par Latvijai labāko kandidātu!14


Vilis Vītols
Vilis Vītols
Foto – Līga Vasiļūna

Visi uz Valsts prezidenta amatu izvirzītie kandidāti ir cienījami pilsoņi, katrs ar saviem nopelniem. Tomēr, salīdzinot viņu līdz šim paveikto, spējas un starptautisko prestižu, nepārprotami Latvijai vajadzīgākais ir Egils Levits. Šobrīd es vairs neesmu saistīts ne ar vienu politisko partiju un skatos uz kandidātiem, tikai sekojot kritērijam, kurš varētu būt labākais valstij, ne kādai atsevišķai partijai vai interešu grupai. E. Levita paveiktie darbi ir iespaidīgi un runā paši par sevi: 4. maija deklarācijas un Sa­tversmes preambulas autors, viens no Eiropas Savienības augstākajiem tiesnešiem. Personība ar nevainojamu reputāciju, lieliskām vairāku valodu zināšanām un pierādītu patriotismu. Mana meita Māra ar viņu iepazinās atmodas laikos, un pēc tam viņa ir vienmēr atkārtojusi, ka Egils Levits ir viens no izcilākajiem latviešu domātājiem, kādu viņai dzīvē nācies sastapt.

Pēc komentāriem, ko esmu dzirdējis, lasījis vai redzējis medijos, esmu pārliecināts – ja mums būtu tautas vēlēts prezidents, tad jau pirmajā kārtā viņš tiktu ievēlēts. To Saeimas deputātiem nevajadzētu ignorēt, arī domājot par izredzēm nākamajās Saeimas vēlēšanās. Cik man ir iznācis runāt ar cilvēkiem, esmu konstatējis, ka vairākums ir par Levita kandidatūru un atbalsts viņam turpina pieaugt, jo sabiedrība ar interviju starpniecību vairāk viņu iepazīst.

Īpaši vēlos uzrunāt opozīcijā esošos deputātus. Arī jums būtu pareizāk balsot par kandidātu, kas būtu Latvijai labākais. Ja Latvijai klāsies labi, mums visiem klāsies labi. Arī jums. Tas, ka balsošana būs aizklāta, jums paver iespējas balsot neatkarīgi, arī pēc personīgā izdevīguma. Šī ir iespēja rīkoties nevis kā Latvijas krieviem, bet kā krievu izcelsmes latviešiem.

Uzdrošinos ieteikt opozīcijas deputātiem distancēties no Putina partijas Krievijā. Putins ir sācis karu, jaunu auksto karu vai hibrīdkaru, vienalga, kā to saucam. Viņš šo karu pret Rietumiem un to sabiedrotajiem zaudēs, tāpat kā viņa PSRS priekšteči – un PSRS bija spēcīgāka par šodienas Krieviju. Nepielūdzamie statistikas skaitļi to rāda kā pareģojumu uz sienas: 142 miljoni iedzīvotāju nevar uzvarēt 1200 miljonus. Valsts ar 2,1 triljonu dolāru iekšējo kopproduktu nevar pieveikt sabiedrotos ar 46 triljonu dolāru kopproduktu. Zaudējums ir tikai laika jautājums. Tādēļ, godātie opozīcijas deputāti, nesaistiet savu nākotni ar režīmu, kurš paliks zaudētājos. Jums visādā ziņā ir izdevīgāk slēgt vācu izcelsmes Latvijas Saeimas bijušā deputāta Pauļa Šīmaņa ieteikto sociālo līgumu: valsts garantē minoritātēm savas kultūras saglabāšanu un pretī saņem minoritāšu pilnu lojalitāti. Šāda līguma kontekstā nav ar Georga lentītēm jādižojas pie Uzvaras pieminekļa, bet drīzāk jābalso par kandidātu, kas būs labākais Latvijas valsts interešu aizstāvis, nevis Putina favorīts. Tad arī pienāks diena, kad opozīcijas partijas pelnīti piedalīsies valdībā.

Maniem bijušajiem partijas biedriem un personīgajiem draugiem deputātu vidū novēlu nepadoties personu, partiju vai lobiju spiedienam un balsot par kandidātu, kas būs labākais Latvijai. Vēlu sekot savai sirdsapziņas balsij.

LA.lv
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1919. gada 13. novembrī
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Alūksne – spēcīga attīstības centra paraugs 1
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Sākās ļoti liela panika!” Ugunsnelaime Jelgavā izposta vairāku ģimeņu mājvietu
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Kas ir bojāgājušais strādnieks? “Nepieņemami, ka uz VNĪ krīt aizdomas par ēnu ekonomikas norisēm,” paziņo Reirs 1
41 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Pēc strādnieka nokrišanas no jumta atkāpjas VNĪ valdes locekle 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Reliģiskā draudze Jelgavā nonāk drošībnieku redzeslokā
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētkos būs maz nokrišņu: pirmās prognozes nedēļas nogalei
51 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Sports
Bļugers plosās Ņujorkā, Merzļikins pirmo reizi tiek līdz bullīšiem
58 minūtes