×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Novēloti signāli jeb ko par Merkeles vizīti Latvijā vēsta Vācijas lielākie mediji (18)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas lielāko mediju žurnālisti savos materiālos par kancleres Angelas Merkeles vizīti Latvijā vēsta par viņas strikto pozīciju pret NATO sabiedroto militāro bāzu izvietošanu Baltijas valstīs.

Ietekmīgā žurnāla “Der Spiegel” interneta versijā lasāms žurnālistes Kristiānas Hofmanes raksts “Palīdzība Baltijai: Merkeles Austrumu diplomātija”, kurā uzsvērts, ka Merkele Rīgā no jauna apstiprinājusi savu atteikumu NATO sabiedroto bāzu izvietošanai Austrumeiropā. Žurnāliste citē Merkeles teikto par to, ka Vācija ir gatava dot savu ieguldījumu, lai stiprinātu Baltijas valstu drošību. “Tajā pašā laikā viņa izsaka skaidru atteikumu baltiešu vēlmēm pēc pastāvīgas NATO sabiedroto karaspēka klātbūtnes,” raksta žurnāliste. “Der Spiegel” rīcībā esot informācija par NATO iekšienē veiktiem pētījumiem, kas apliecinot, ka Krievijas agresijas gadījumā, iebrūkot kādā no Baltijas valstīm, alianse tikai nosacīti spētu aizstāvēt kādu no tām.

Vācijā ietekmīgā laikraksta “Süddeutsche Zeitung” komentētājs Hūberts Vecels savam materiālam par Merkeles vizīti Latvijā licis virsrakstu “Novēloti signāli Baltijai – un Kremlim”. “Līdz šim austrum­eiropiešu lūgumi tika praktiski ignorēti. ASV ir izvietojusi savus desantniekus mācībām Baltijā, un tas bija viss. Un pieļaujam, tā bija pareizā reakcija. Rietumi un Krievija atrodas dziļā krīzē, taču nevis jaunā aukstajā karā. Šobrīd nav pamata Krievijai veikt uzbrukumu NATO alianses biedram. Līdz ar to nav nekāda pamata, lai tagad NATO lauztu savus politiskos solījumus Maskavai un jaunajās dalībvalstīs izvietotu pastāvīgas karaspēka vienības,” spriež H. Vecels.

Cits ietekmīga Vācijas laikraksta “Frankfurter Allgemeine Zeitung” komentētājs Madžids Satars savam materiālam devis virsrakstu “Diplomātiskais mikromenedžments” un secina, ka Merkeles vizīte Rīgā bija “pielādēta” ar Ukrainas krīzes jautājumiem. Žurnālists norāda, ka Merkele ir pret pastāvīgām NATO sabiedroto militārajām bāzēm Eiropā un to, ka Merkele ir uzsvērusi, ka Vācija nav gatava atkāpties no NATO un Krievijas līguma. Rīgā bija arī Vācijas sabiedriskās televīzijas “ARD” filmēšanas grupa, kas savā materiālā uzsver: “Tikai manevri, nekādu NATO karavīru.”

Arī Krievijas medijos atrodamas ziņas par Merkeles vizīti. Aģentūra “ITAR/TASS” ziņo, ka vizītes laikā pie Vācijas vēstniecības noticis Latvijas Krievu savienības organizēts mītiņš, kurā savienība iestājusies par Rietumu un Krievijas konflikta “deeskalāciju” un pret ES noteiktajām sankcijām Krievijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Pareizi Merkeles kundze,ja bauer sadumposies tad izmetīs visas Nato un amurikāņu bāzes no Latvijas!

 2. Interesanti kā saucas jaunais Vacijas-Krievijas ietekmes un interešu zonu sadales līgums? Un vai tā vāciete ir tiešām tik stulba ka domā ka Putlers apstāsies pec Baltijas ienemšanas…

 3. Austrumeiropas valstis ir sen “pārdotas”. Merkele laikam cer, ka dabūs no Krievijas atpakaļ Kēnigsbergu (Kaļiningradu). Pēdejos karos, kurus ir izraisījusi Vācija, tā vienmēr ir bijusi zaudētāja.
  Garlībs Merķelis bijā vācu melnsvārcis Latvijā. A.Merkeles tēvs no sākumā bija melnsvārcis Vācijas Federatīvajā Republikā. Vēlāk pārcēlās uz dzīvi Vācijas Demokrātiskajā Republikā.
  Vācijas firma būvē Krievijas armijas treniņu bāzi Maskavas apkārtnē. Francija būvē un pārdod Krievijai helikopteru bāzes kuģi. Turcija iepērk bruņojumu Krievijā.

 4. God Garlība Merķeļa radiniece, pastāstiet kāds biznes Jums ir Urālu kalnu pakājē? Vai kā ekanomiskāis lobijs Austrumos ietekmē LR drošību 5. panta kontekstā???

 5. Kāpēc Latvijas masu mēdiji ziņoja tieši pretējo???

 6. Ko tad citu no Merkeles tantes jūs gribējāt sagaidīt?

 7. Infrastruktūra, precīzāk, dzelzceļa sliežu platuma atbilstība krievu vai Eiropas standartam nosaka to, ka NATO bāzes nebūs Baltijā, (kur Kremļa lobētie politiķi nepieļāva sliežu ceļu atjaunošanu) bet gan Polijā, kur ir Eiropas standarta sliežu ceļi. Pārējais ir pasakas.

 8. Vai Angelai Merkelei ir radniecība ar rakstnieku Garlību Merķeli ?

 9. Ir pamats domāt, ka Merkelei ir vēl kāda “cita” vienošanās ar Putinu, kas skar Eiropas sadalīšanu ietekmes sfērās un ko patreiz īsteno Putins. Kā savādāk izskaidrot Merkeles vairākkārtējos aicinājumus vairākiem Austrumeiropas valstu vadītājiem draudzēties ar Putinu. Patreizējā situācijā sevišķi kuriozs liekas Merkeles un arī Olanda aicinājums Ukrainas prezidentam Poroščenko draudzēties ar Putinu, kurš gan visai savdabīgā veidā ir nodemonstrējis savu “draudzību” pret suvereno Ukrainas valsti. Nemēz būt vienpusējas draudzības, kā tas izriet no Merkeles aicinājumiem, it sevišķi, ja otrā puse jau neaicināta rīkojas citas valsts teritorijā.

 10. …nekādu NATO karavīru…, tātad Latvija nav NATO dalībvalsts?

 11. Für führer und Vaterland nevēn uper naf par lēl!

 12. Katras valsts vadītājam vispirms ir jārūpējas par savu valsti, un kritiskā situācijā var arī kādu bandinieku upurēt.

 13. “…ždanoki ar plineriem un djkiniem”,ždanokas neaizskaramais rupors-rodina.lv.un Baltijas kazaku pulks! Neaizmirsīsim:”Pribalķīskij kazāčij krug-karaul Pribalķījskoj Rusji!”

 14. Nevar taču 100% iestāties pret savu draugu!

 15. Ja “Šobrīd nav pamata Krievijai veikt uzbrukumu NATO alianses biedram” tad rītā būs. Kam tad te piešeftē ždanoki ar plineriem un djkiniem. Skaidrs, ka Merkele lobē Krieviju, domāju, ka viņa bija tā kompromisa figūra, kas apmierināja Krieviju un nāca pie varas kad Vācija apvienojās. Tāpēc jau tik ilgi neviens cits netiek par Vācijas kancleri. Tos, kas varētu pretendēt vai pietuvoties, rūpīgi uzpasē. Bet nedomāju, ka notika kaut kas negaidīts, vai briesmīgs. Krieva iespējas karot ar nāto noteikti ir stipri pārvertētas, kā saka gribēšana (iemesli) ir, bet varēšana nav. Tas ir tikai sižets Žirinovska mutes vingrinājumiem un kulaku vicināšanai. Pie tāda zagšanas līmeņa nekādu ievērojamu kara spēku izveidot nav iespējams. Viņiem vel ilgi pietiks ar Kaukāzu, Sibīriju un citiem iekšiējiem nacionāl-nodevējiem.

 16. Pasaulē ir tikai viena rietumu valsts, kas spēj ne tikai pārdot banānus, bet arī veidot politiku un tā ir ASV.

 17. Atkal muus nodod

 18. … Varbut Merkele zina vairak ka mes domajam attieciba uz pasreizejiem Putina merkiem … stingras Pasaules nostajas del pret Kremla nelikumigo agresiju, un esosas realpolitikas konteksta – Krima drosi bus Ukrainas Abrene …

  … Vilks paedis un kaza vel dziva … zaudetaji ir tikai miermiligie izdzitie iedzivotaji …

  … Un velreiz paradas labsirdigo kristiesu naivi pienemtas morales seka: nespeja sakuma laikposma atvairit agresoru …

Draugiem Facebook Twitter Google+