Sports
Citi sporta veidi

Ikšķilē norisināsies Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā0


Kamanu suņu sports
Kamanu suņu sports
Publicitātes foto

Pēc desmit dienām, 2. un 3.novembrī, tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” apkārtnē otro gadu pēc kārtas notiks ļoti nozīmīgas sacensības kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos “Latvian Open”, kas būs arī IFSS (International Federation of Sleddog Sports) Pasaules kausa posms un ko rīko Latvijas Kamanu suņu sporta federācija ar Ikšķiles novada domes atbalstu.

Šajās sacensībās visās četrās šī sporta veida kategorijās piedalīsies ap 130 sportistiem un vairāk kā 200 suņu no 12 valstīm, ieskaitot ASV, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Jau par tradīciju ir kļuvusi pasaules kausa posma rīkošana šajā skatītāju uzmanību piesaistošajā sporta veidā, kur suņi velk velokamanas, skūterus, velobraucējus un skrējējus. Otro gadu pēc kārtas par pasaules kausa posma norises vietu ir izvēlēti Ikšķiles novada Zilie kalni, kur var izveidot kalnaināku un sarežģītāku trasi, kas patīk pasaules kausa posmu dalībniekiem.

Skatītāji varēs redzēt kā kamanu suņu sporta bezsniega apstākļos dalībnieki sacentīsies četrās dažādās kategorijās – velokamanu (astoņu, sešu un četru suņu), skūteru (divu un viena suņa), baikdžoringā (suns tandēmā ar velobraucēju) un kanikrosā (suns kopā ar skrējēju). Tāpēc šajās kategorijās vēl sīkāk pēc suņu šķirnēm tiks dalītas Open un Nordic klases. Sestdien dalībnieki veiks pirmo braucienu, bet svētdien paredzēts otrais brauciens.

Kā allaž lielāko interesi piesaista velokamanas, taču lielāka konkurence vienmēr sagaidāma parējās kategorijās. Uz šo brīdi ir reģistrējušies 115 dalībnieki no 12 valstīm. Bez trim Baltijas valstīm, startēs arī dalībnieki no Krievijas, Baltkrievijas, Vācijas, Somijas, Čehijas, Šveices, Polijas, Norvēģijas un ASV. Iepriekšējos gados Latvijas sportisti ne tikai Latvijas posmā, bet arī ārvalstīs ir sasnieguši augstvērtīgus rezultātus, iekļūstot trijniekā, līdz ar to no dažiem mūsējie arī šoreiz tiks gaidītas godalgotas vietas. Lielākās cerības saistās ar garkalnieti Mārtiņu Kristonu, carniekaviešiem Artūru Jakobsonu un Kasparu Krievu, ādažnieku Alenu Zvilnu un rīdziniekiem Raimondu un Gintu Kleinbergiem.

Dalībnieku vidū varēs redzēt arī Eiropas čempioni 4 suņu velokamanās (open klase) Indru Daujotieni, Eiropas čempionu baikdžoringā veterānu klasē Petru Krupičku no Čehijas, Eiropas čempioni kanikrosā un viena suņa skūtera klasē čehieti Martinu Štepankova un Eiropas čempionāta 3.vietas ieguvēju 8 suņu velokamanu klasē Vesu Pekku Lehtomaki no Somijas.

Sestdien plkst. 10.00 paredzēta atklāšana, bet sacensības sāksies plkst. 11.00. Savukārt svētdien sākums būs plkst. 9.00. Otro sacensību dienu 3.novembrī tiešraidi nodrošinās Sportacentrs.com televīzija.

LA.lv
LE
LETA
Sports
Ābols nosūtīts uz Austrumkrasta hokeja līgu
7 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Latvijas ātrākā maratoniste: No sirds mīlu skolotājas darbu
Intervija 8 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Azarts un jautrība Rīgas rudens rogainingā
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Jādomā pašiem par savām interesēm.” Saruna ar filozofijas doktoru Māri Kūli
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Daugaviņš palīdz “Spartak” pēc sešu gadu pārtraukuma uzvarēt “CSKA”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Latvijā ieplūdīs silts gaiss no Āfrikas: laika prognoze trešdienai
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Sākās ļoti liela panika!” Ugunsnelaime Jelgavā izposta vairāku ģimeņu mājvietu
53 minūtes
DB
Dace Baltruma
Latvijā
Dace Baltruma: Skumdina, cik smaga mūsu plecos padomju domāšanas nasta 2
1 stunda