×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Novembra vidū Rīgā koncertēs “GusGus”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc zināma pārtraukuma 15. novembrī Latvijā drīzumā atkal viesosies savdabīgā, neapstrīdamas inteliģences un smalkas ironijas apdvestā Islandes muzikālā apvienība “GusGus”. Mazā Islande, kas pasaules mūzikai spējusi dot tik pārsteidzoši dažādas pirmā lieluma pērles kā Bjorka, “Sigur Ros”, “Of Monsters and Men” un Emiliana Torrini, būtu pavisam savādāka bez “GusGus”, kas pamatoti ieņem vienu no ievērojamākajām pozīcijām elektroniskās mūzikas jomā.
Viņu spēja meistarīgi savīt hausmūziku, popu un tehno kopā ar estētisku baudījumu sniedzošu vizuālo noformējumu nu jau divas desmitgades priecē mūzikas gardēžus kā vienmēr gaidīts un katru reizi pārsteidzošs deserts.

Jūnija beigās grupa izdeva savu devīto studijas albumu “Mexico”, kas kā vibrējošs, ritmu dzenošs piedzīvojums turpina 2011.gadā iznākušā “Arabian Horse” uzjundītās sajūtas. Uzreiz noskaņojoties uz it kā rotaļīga toņa, “Mexico” piedāvā nomierinoši inteliģentas, viegli slīdošas kompozīcijas, kuras brīžiem papildinu uz priekšu dzenošs “popsīgāks” ritms vai viegla, bet noteikta klubu bītu piegarša. Šajā emociju viļņu spēlē, kā divas klintis izceļas sacerējumi “Crossfade” and “God Application”.

Protams Rīgas koncertā “GusGus”, piedāvās gan ieskatu sava jaunākā albuma devumā, gan aplaimos ar pazīstamākajiem hitiem, tai skaitā “Over”, “Arabian Horse”, “Within You”, “Moss”, “Add This Song” u.c.

Patlaban grupu veido fotogrāfs, mākslinieks, producents, dīdžejs un komponists Stefans Stefensens (aka President Bongo), komponists, producents un programmētājs Birgirs Torarinsons (aka Biggi Veira), harizmātiskais vokālists Daniels Augusts Haraldsons un muzikants un vokālists Hogni Egilsons (aka He).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+