×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Novembrī apgrozībā nonāks jauna 20 eiro banknote (1)

Foto: Latvijas bankaFoto: Latvijas banka

Šā gada 25. novembrī apgrozībā nonāks jauna 20 eiro banknote, par Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu informē Latvijas Bankā (LB).

Jaunā 20 eiro banknote ir trešā Eiropas sērijā, kas pakāpeniski aizstāj pirmo eiro banknošu izlaidumu, kas nonāca apgrozībā 2002. gadā. Eiropas sērijas piecu eiro banknote tika izlaista 2013. gada maijā un 10 eiro banknote – 2014. gada septembrī. Šodien publiskotajai 20 eiro banknotei ar laiku sekos jaunā 50 eiro, 100 eiro, 200 eiro un 500 eiro banknote.

Kā norāda Latvijas Bankā, 20 eiro banknote ir viena no visbiežāk lietotajām eiro banknotēm.

Jaunās banknotes hologrammā iestrādāts inovatīvs pretviltošanas elements – logs ar portretu. Aplūkojot banknoti pret gaismu, logs kļūst caurskatāms un tajā no abām banknotes pusēm redzams mitoloģijas tēla – Eiropas – portrets.

“Logs ar portretu ir patiesi novatorisks risinājums banknošu izgatavošanas tehnoloģijā. Tas ir Eurosistēmas paveiktā darba rezultāts, kas vērsts uz to, lai arī turpmāk nodrošinātu eiro banknošu aizsardzību pret viltošanu. Tas stiprinās 338 miljonu eiro zonas iedzīvotāju uzticēšanos savām banknotēm,” izteicās ECB prezidents Mario Dragi.

Jaunā 20 eiro banknote apgrozībā nonāks pēc deviņiem mēnešiem, nodrošinot banknošu apstrādes iekārtu ražotājiem, skaidrās naudas apstrādātājiem un citām iesaistītajām pusēm deviņu mēnešu ilgu periodu, lai sagatavotos jaunās banknotes ieviešanai.

“Uzņēmējiem ir dots pietiekami ilgs laiks, lai sagatavotos jaunās banknotes laišanai apgrozībā, tomēr Latvijas Banka aicina neatlikt naudas apstrādes iekārtu pielāgošanu uz pēdējo brīdi. Iepriekšējās – 10 eiro nomināla – Eiropas sērijas banknotes ieviešanas laikā tika konstatēti  atsevišķi gadījumi, kad laikus neveiktu priekšdarbu dēļ naudas apstrādes iekārtas nebija pielāgotas jauno banknošu atpazīšanai un uzņēmējiem radās problēmas ar klientu apkalpošanu,” piebilst Latvijas Bankas Kases un naudas apgrozības pārvaldes Naudas tehnoloģiju daļas vadītājs Andris Tauriņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jautājums ir,cik šo banknošu nonāks manā apgrozībā!

Draugiem Facebook Twitter Google+