Mobilā versija
-2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
24. februāris, 2015
Drukāt

Novembrī apgrozībā nonāks jauna 20 eiro banknote (1)

Foto: Latvijas bankaFoto: Latvijas banka

Šā gada 25. novembrī apgrozībā nonāks jauna 20 eiro banknote, par Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu informē Latvijas Bankā (LB).

Jaunā 20 eiro banknote ir trešā Eiropas sērijā, kas pakāpeniski aizstāj pirmo eiro banknošu izlaidumu, kas nonāca apgrozībā 2002. gadā. Eiropas sērijas piecu eiro banknote tika izlaista 2013. gada maijā un 10 eiro banknote – 2014. gada septembrī. Šodien publiskotajai 20 eiro banknotei ar laiku sekos jaunā 50 eiro, 100 eiro, 200 eiro un 500 eiro banknote.

Kā norāda Latvijas Bankā, 20 eiro banknote ir viena no visbiežāk lietotajām eiro banknotēm.

Jaunās banknotes hologrammā iestrādāts inovatīvs pretviltošanas elements – logs ar portretu. Aplūkojot banknoti pret gaismu, logs kļūst caurskatāms un tajā no abām banknotes pusēm redzams mitoloģijas tēla – Eiropas – portrets.

“Logs ar portretu ir patiesi novatorisks risinājums banknošu izgatavošanas tehnoloģijā. Tas ir Eurosistēmas paveiktā darba rezultāts, kas vērsts uz to, lai arī turpmāk nodrošinātu eiro banknošu aizsardzību pret viltošanu. Tas stiprinās 338 miljonu eiro zonas iedzīvotāju uzticēšanos savām banknotēm,” izteicās ECB prezidents Mario Dragi.

Jaunā 20 eiro banknote apgrozībā nonāks pēc deviņiem mēnešiem, nodrošinot banknošu apstrādes iekārtu ražotājiem, skaidrās naudas apstrādātājiem un citām iesaistītajām pusēm deviņu mēnešu ilgu periodu, lai sagatavotos jaunās banknotes ieviešanai.

“Uzņēmējiem ir dots pietiekami ilgs laiks, lai sagatavotos jaunās banknotes laišanai apgrozībā, tomēr Latvijas Banka aicina neatlikt naudas apstrādes iekārtu pielāgošanu uz pēdējo brīdi. Iepriekšējās – 10 eiro nomināla – Eiropas sērijas banknotes ieviešanas laikā tika konstatēti  atsevišķi gadījumi, kad laikus neveiktu priekšdarbu dēļ naudas apstrādes iekārtas nebija pielāgotas jauno banknošu atpazīšanai un uzņēmējiem radās problēmas ar klientu apkalpošanu,” piebilst Latvijas Bankas Kases un naudas apgrozības pārvaldes Naudas tehnoloģiju daļas vadītājs Andris Tauriņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jautājums ir,cik šo banknošu nonāks manā apgrozībā!

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (6)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+