×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

Novembrī “Dirty Deal Teatro” pirmizrādi piedzīvos trīs jauniestudējumi par sociālām tēmām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Nobiedē mani"

Novembrī “Dirty Deal Teatro” pirmizrādi piedzīvos trīs jauniestudējumi, kas pievērsīsies sociālām tēmām, aģentūru LETA informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Murāne.

8. novembrī Latvijas Jaunā teātra rīkotajā ideju festivālā “Māksla un ekonomika” pirmizrādi piedzīvos izrāde “Pārmaiņu pārbaude”, 22. novembrī pirmizrādi piedzīvos režisores Paulas Prozorovičas un horeogrāfes Katrīnas Albužes veidotā izrāde “Nobiedē mani!”, kā arī nākammēnes pirmizrāde paredzēta iestudējumam “Diena pēc naftas”.

Šā gada augustā izrādes “Pārmaiņu pārbaude” radošā komanda piecu cilvēku sastāvā – Jānis Balodis, Kārlis Krūmiņš, Anta Aizupe, Sintija Jēkabsone, Dainis Juraga – atstāja Rīgā naudu, bankas kartes, mobilos telefonus un devās uz Dzelzavas pagastu, lai tur desmit dienas mainītu pašu radīto mākslu pret pārtikas produktiem un pirmās nepieciešamības precēm. Tādējādi tika simulēta finanšu apokalipse jeb situācija, kad nauda būtu pazaudējusi savu vērtību.

Izrādi “Pārmaiņu pārbaude” veidos gan Dzelzavā piedzīvotais, gan idejas un domas, kuras būs radušās, meklējot jaunus, ilgtspējīgākus un, iespējams, laimīgākus būšanas veidus mūsdienu Latvijā un pasaulē.

Savukārt izrādes “Nobiedē mani!” veidotājas par savu izpētes objektu ir izvēlējušās vienas no cilvēka lielākajām bailēm – bailes no nāves. Izrādē darbojas divas galvenās varones Paula un Katrīna, kuras ir izstrādājušas apjomīgu vingrojumu un uzdevumu kompleksu, kura veikšana pagarina cilvēka dzīves ilgumu. Tiekšanās pēc ilgākas dzīves vienā brīdī liek uzdot jautājumu, ko iesākt ar jebkāda garuma dzīvi un ko būtu vērts ar to iesākt.

Tāpat festivāla “Māksla un ekonomika” laikā pirmizrādi piedzīvos režisoru Paulas Prozorovičas un Viestura Roziņa veidotā interaktīvā spēle “Diena pēc naftas”, kas veidota, sadarbojoties ar teksta grupu “Orbīta”. “Diena pēc naftas” piedāvās skatītājiem izspēlēt situāciju, kad pasaulē ir beigusies nafta un ir jāizvēlas, pēc kādiem principiem veidot jauno pasauli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+