Ekonomika
Bizness

Novembrī Latvijā saražotās elektroenerģijas biržas cena pieauga par 3% 16

Šā gada novembrī vidējā biržas “Nord Pool” Latvijas tirdzniecības apgabala elektroenerģijas cena bija 34,87 eiro par megavatstundu (MWh) un salīdzinājumā ar šā gada oktobri cena pieauga par 3%, liecina AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) apkopotā informācija.

Bet, salīdzinājumā ar pagājušā gada novembri, kad elektrības biržas cena bija 40,47 eiro par MWh, šā gada novembrī bija samazinājums par 14%.

“Nord Pool” Latvijas tirdzniecības apgabala elektroenerģijas biržas nākošās dienas diennakts elektroenerģijas cena svārstījās 28,7 eiro par MWh līdz pat 51,3 eiro par MWh. Salīdzinot mēneša elektroenerģijas stundas cenu starp Latviju un Igauniju, var secināt, ka cena bija vienāda 75% no mēneša stundu skaita, bet iepriekšējā mēnesī šis periods bija vien 90% no visām mēneša stundām.

Novembra vidējā Igaunijas tirdzniecības apgabala elektroenerģijas cena bija 33,7 eiro par MWh, kas bija par 1% augstāka nekā iepriekšējā mēnesī, bet, salīdzinot ar 2016.gada novembri, par 18% zemāka. Salīdzinot mēneša elektroenerģijas stundas cenu starp Igauniju un Somiju, var secināt, ka cenas bija vienādas 96% no novembra mēneša stundu skaita.

Savukārt Lietuvas tirdzniecības apgabala elektroenerģijas cena bija vienādas ar Latvijas cenu 78%, bet ar Zviedrijas ceturto tirdzniecības apgabalu – 74% no mēneša stundu skaita.

LA.lv