×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Novērš nelikumīgu komercpārvadājumu autovadītāju sertifikātu izsniegšanu

Foto-LETAFoto-LETA

Kravas automašīna, kas ved baļķus.

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) atklājusi un novērsusi gadījumus, kad par samaksu, bez apmācības programmas apguves autoskolā tiek izsniegti komerciālo pārvadājumu autovadītāju profesionālās kvalifikācijas sertifikāti.

Šie sertifikāti dod iespējas saņemt profesionālajiem vadītājiem nepieciešamo vadītāja apliecību ar “95. kodu”, informē VP.

Šobrīd ir savākti pierādījumi par kādu autoskolu Kurzemē, kas, apejot likumā noteiktās normas, izsniedza minētos sertifikātus. Taču tiesībsargiem ir pamatotas aizdomas, ka šī nav vienīgā autoskola, kas veic šāda veida pretlikumīgās darbības. Policija aicina atturēties no nelikumīgas sertifikātu iegādes, jo šādas darbības ir krimināli sodāmas.

Informācija policijā par iespējamām nelikumīgām darbībām saistībā ar sertifikātu izsniegšanu nonāca jau aizvadītajā gadā. Bija zināms, ka, iespējams, vairākas autoskolas Latvijā par samaksu piedāvā iegūt profesionālās kvalifikācijas sertifikātus, kas ļauj saņemt vadītāja apliecības ar “95. kodu”.

Šie sertifikāti paredzēti autovadītājiem, kuri vēlas iegūt tiesības veikt komerciālos pārvadājumus. Operatīvo darbību laikā policijas redzeslokā nonāca vairākas autoskolas. ENAP sākts kriminālprocess pēc diviem Krimināllikuma pantiem – par neatļauta labuma pieņemšanu, kā arī par dokumentu viltošanu un realizēšanu. Procesa laikā kā liecinieki ir nopratinātas vairākas personas, un policija turpina darbu.

CSDD uzsver, ka transportlīdzekļa vadīšana bez atbilstošas kategorijas vai ar nelikumīgā ceļā iegūtām tiesībām būtiski kaitē kopējai satiksmes drošībai un apdraud arī pašus braucējus. Lai komercnolūkos vadītu autobusus (D1, D1E, D, DE kategorijas), šoferiem vadītāja apliecībā nepieciešama atzīme par iegūtu profesionālo kvalifikāciju – “95.kods”. Šo prasību mērķis ir paaugstināt profesionālo vadītāju kvalifikāciju un līdz ar to arī kopējo satiksmes drošību, kā arī nodalīt profesionālos vadītājus no neprofesionāliem šoferiem.

Savukārt kravas automobiļu vadītājiem, kuri veic komercpārvadājumus ar C1, C1E, C, CE kategoriju transportlīdzekļiem, profesionālā kvalifikācija – “95.kods” ir jāiegūst līdz šī gada 10.septembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+