×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. aprīlis, 2016
Drukāt

Novērš vairāk nekā 900 000 eiro izkrāpšanu no ES struktūrfondiem (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Šogad Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki četru mēnešu laikā uz prokuratūru kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījuši sešas lietas par Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanu. Kopā šajās lietās ir 13 aizdomās turētie, bet kopējā summa, ko bija paredzēts izkrāpt, pārsniedz 900 000 eiro, informēja VP pārstāvis Toms Sadovskis.

Pieci no kriminālprocesiem uzsākti 2014.gadā, bet viens 2013.gada nogalē.Šā gada pirmajos četros mēnešos ENAP izmeklētāji pabeiguši izmeklēšanu sešās no iepriekšējos gados uzsāktajiem kriminālprocesiem.

Kopā šajās lietās ir 13 aizdomās turētie, kuriem tiek inkriminēta krāpšana lielā apmērā vai šādas krāpšanas mēģinājums, par ko Krimināllikumā paredzēts līdz pat desmit gadus ilgs cietumsods. Dažiem no aizdomās turētajiem papildus tiek inkriminēta arī dokumentu viltošana. Visi seši kriminālprocesi nosūtīti Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Četros no gadījumiem iespējamo noziegumu izdevies konstatēt vēl pirms aizdomās turētajām personām izdevies tikt pie plānotajiem līdzekļiem. Šādā veidā ENAP darbinieki novērsuši pusmiljona eiro zaudējumu.Taču divos gadījumos noziedzīgajās shēmās iesaistītās personas saņēmušas aptuveni 350 000.

Sadovskis norāda, ka ES struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanā bieži vienlaikus tiek iesaistīti vairāki uzņēmumi un krāpšanas nolūkā tiek sagatavots liels skaits dažāda veida dokumentu, tāpēc šī veida noziegumu izmeklēšana ir laikietilpīga un sarežģīta.

Uz ES struktūrfondu līdzekļu garantu var pretendēt uzņēmumi, kas izpilda noteiktus nosacījumus. Ja visi nosacījumi izpildīti, tad Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) vai Lauku atbalsta dienests (LAD) piešķir projektā paredzēto summu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un kad tiesās mūsu bijušo prezidentu Bērziņu par Eiropas struktūrfondu izkrāpšanu? Pareizi ir kā saka rakstniece Repše, ka pie mums valda mafija. Nozog maizes kukuli, tad tu esi zaglis, bet ja nozog kāds no mafijas, tad tas ir negodprātīgs darbinieks, kuru aizrotēs uz citu labi apmaksātu darbiņu…ha, ha, laikam domā, ka tauta ir galīgi muļķi, ka nesaprot, kas te notiek!

Draugiem Facebook Twitter Google+