×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Novērsti bīstami ķīmiskā piesārņojuma draudi Smiltenes novadā (1)

Foto - Smiltenes pašvaldībaFoto - Smiltenes pašvaldība

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests 11. janvārī saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur privātpersonas īpašumā, sagruvušā ēkā, konstatētas nezināmas ķīmiskas vielas. Par bīstamo vietu ziņojis Smiltenes novada iedzīvotājs un Smiltenes novada pašvaldības policija nekavējoties reaģēja un uzsāka problēmas risināšanu.

Bīstamā ēka ir kādreizējā “Smiltene MRS” ķimikāliju glabāšanas noliktava, kura šobrīd pieder privātpersonai, kura īpašumu mantojusi 2013.gadā, informē novada pašvaldībā.

Aptuvenais savāktais bīstamo atkritumu daudzums ir 1,5 tonnas. To utilizēšanu nodrošinās bīstamo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmējsabiedrība A/S “BAO”.

Papildu tam īpašniece tuvāko dienu laikā nodrošinās, lai ēkā iekļūt vairs nebūtu iespējams”, informē Smiltenes novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Jānis Leitis.

Jautājot par ķimikāliju veidu, Valsts vides dienesta Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece un kontroles daļas vadītāja Līga Zvirbule informē, ka ķimikālijas veidu noteiks ekspertīzē, tomēr šobrīd ir zināms, ka šī ķimikālija savulaik bijusi paredzēta pret kukaiņiem un nezālēm.

Smiltenes novada pašvaldība sadarbībā ar Valmieras reģionālās vides pārvaldi ir novērsusi ķimikāliju noplūdi, to aizvešanu nodrošinās A/S “BAO”. Smiltenes novada pašvaldība pateicas par operatīvo rīcību palīdzības sniegšanā Z/S “Rožkalni”, SIA “Smiltene Impex” un “Latvijas Valsts mežu” Smiltenes kokaudzētavai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cien. kontroles daļas priekšniece!Viena ķimikālija nevar būt vienlaicīgi gan pret nezālēm,gankukaiņiem!Jums kā vides pārvaldes direktora vietniecei tādas aplamības nevajadzētu teikt.

Draugiem Facebook Twitter Google+