×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

Novērtē! Kā būtu jāizskatās Latvijas simtgadei veltītam piemiņas objektam? (7)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Daugavpils latviešu biedrības rīkotajā konkursā piemineklim, kas simbolizētu Latvijas valstiskumu, iesniegti deviņi pieteikumi, kuru meti līdz 3. februārim apskatāmi Vienības namā, LA.lv uzzināja Daugavpils domē.

Konkurss tika izsludināts saistībā ar 2018. gada 18.novembrī gaidāmo Latvijas valsts pastāvēšanas simto jubileju. Ieceres īstenošanai 2013. gadā tika izveidota biedrība “Latvija 100”.

Diskusiju rezultātā no vairākām iespējamām objekta atrašanās vietām par piemērotāko atzīts Vienības dārzs – apstādījumi kvartālā starp Vienības, Parādes, Teātra un Rīgas ielām, kas atrodas tieši pretī Vienības laukumam. Kvartāls atrodas uz Daugavpils vēsturiskā centra ass, starp Vienības laukumu un Dubrovina parku. Šo piemiņas objekta atrašanās vietu Vienības dārzā 2015. gada 24. septembrī atbalstīja arī Daugavpils pilsētas dome.

Lai rastu iespējami labāku māksliniecisku risinājumu piemiņas objektam, kas iemūžina Latvijas tautai tik svarīgu notikumu kā valsts izveidošanu, biedrība “Latvijai 100” 16. oktobrī izsludināja atklātu Latvijas valsts simtgadei veltītā pieminekļa metu konkursu. Konkursa dalībnieki tika aicināti objektam izvēlēties moto “Saules mūžu Latvijai”.

Pilsētas iedzīvotāji un visi interesenti aicināti no 20. janvāra līdz 3. februārim iepazīties ar piemiņas objekta metiem, kā arī aizpildīt aptaujas anketas. Turpmāk izvērtēšanas procesā tiks iesaistīti eksperti mākslas nozarē. Pieņemot lēmumu, žūrija ņems vērā gan ekspertu, gan sabiedrības viedokli.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Nav piemērots neviens

  2. Tiešām… Jācer,ka Daugavpils dome piesaistīs profesionālu žūriju, kas argumentēti spēs noraidīt nekvalitatīvos un notikuma nozīmībai neatbilstošos priekšlikumus. Lai gan izteikties par “plakaniem” attēliem, kuros nav nolasāmas materiāla vērtības, mērogs utt., arī nav labs tonis. To es par savu reakciju. Iespējams, ka pārāk saasināta, jo vai ik dienas Rīgā jānoraugās uz Helēnas Demakovas saražotajām vaļībām – Māris Liepa, “mākslas darbi” – soliņš Bastejkalnā, lauva pie akadēmijas utt. Piemineklis ir mākslinieka varēšanas pārbaudījums visaugstākajā mērā. Simtgade arī.

  3. Labāk lai izveido parku un sastāda koks. Alternatīva – lai uzstāda labi lielu atejpodu, kas simbolizēs to, ka pēdējos 20+ gados valdošie ir noskalojuši atejā gan valsts ekonomiku, gan neatkarību un tagad, bīdot multikulturālismu, politkorekti noskalos atejā arī latviešu tautu.

  4. Konkursā vinnēs kāds pie varas esošajai Latgales Partijai pietuvināts “mākslinieks”. Piedāvājumi patiešām ir briesmīgi. Jebkuras mākslas skolas skolēns izveidotu daudz sakarīgāk un radošāk. Daugavpils mākslas skolas direktore Ingūna Kokina (Latgales partija), kas amatā iecelta bez atbilstošas izglītības, nēsājas ar šo projektu. Tamdēļ nekas labs nav sagaidāms. Vai starp darbu autoriem nav viņas vīra uzvārds? Kamēr pašas vadītās skolas audzēkņu sasniegumi dažādu Latvijas līmeņa konkursos, salīdzinājumā ar citām līdzīgām skolām, ir nulle. LA derētu papētīt, kā pašreizējā dome lobē savējos, kādi uzņēmēji saņem naudas atbalstu no domes kokursā “Impulss”. Latgales Partijas jaunieši uzraksta projektu, ka grib savu reklāmas aģentūru, un dabū naudu. Pēc tam Ziemassvētkos šī aģentūra veido dumju reklāmas klipu ar domes priekšsēdētāju, kur viņš kopā ar rūķiem, bet seja tik skāba, tik skāba… Kā šāda līmeņa afērās iesaistās Swedbanka, taisni jābrīnās. Žurnālisti, vai pietiks drosmes papētīt korumpēto Daugavpils domi????

  5. Piekrītu – tas ir briesmīgi. Labāk netērējiet naudu. Iestādiet tā vietā 100 kokus.

  6. Vienkārši briesmīgi..

  7. izskatās,ka māksliniekiem vispār vairs nav iztēles! te ir kkas līdzīgs Rīgas logo- kaut kas, lai tikai būtu, bet galīgi bezjēdzīgs!

Draugiem Facebook Twitter Google+