Novērtē smago sociālā aprūpētāja darbu 2

No šā gada 1. janvāra valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem mēnešalga pieaugs par 19 līdz 40%. “Tas ir ļoti smags darbs, ko ikdienā, aprūpējot klientus valsts sociālās aprūpes centros, veic mūsu darbinieki, tādēļ viņi tiešām ir pelnījuši algas pielikumu.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Lasīt citas ziņas

Turklāt zinu, ka šādiem darbiniekiem par to pašu darbu pašvaldību sociālās aprūpes centros maksāja vairāk, tādēļ radās arvien lielākas grūtības noturēt darbiniekus,” saka VSAC “Zemgale” direktors – filiāles “Jelgava” vadītājs Gaismonis Žilinskis, piebilstot, ka “Jelgavā” algas paaugstināšana skars 75 sociālās aprūpes sniedzējus.

Valsts sociālās aprūpes centra “Kurzeme” direktors Visvaldis Gūtmanis atceras, ka, sākoties krīzei, taupības pasākumus ieviesa arī attiecībā uz tiem cilvēkiem, kas nodarbināti sociālajā jomā. “Kļuva arvien sarežģītāk nokomplektēt sociālos aprūpētājus, jo tas ir smags darbs, kas viņiem jādara. Tagad jebkurš algas pielikums ir laba ziņa un arī mūsu centra darbinieki ir ļoti iepriecināti par algas paaugstinājumu,” viņš atzīst. “Kurzemei” atlīdzības budžets šogad ir palielināts par 26% un tas skars 61% strādājošo jeb 342 aprūpes jomas darbiniekus. “Atkarībā no kvalifikācijas ir darbinieki, kam alga būs par 60 latiem lielāka nekā līdz šim,” saka V. Gūtmanis. Turklāt centra filiālē “Liepāja”, kas ir valsts sociālās aprūpes iestāde bez vecāku gādības palikušiem bērniem, bērniem bāreņiem un klientiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem un kas nodrošina dzīvošanu 117 klientiem, radītas trīs jaunas darba vietas – diviem sociālajiem rehabilitētājiem un vienam sociālajam aprūpētājam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā informē Labklājības ministrija, algas palielinājums paredzēts vairāk nekā 1800 valsts sociālās aprūpes centros strādājošajiem – aprūpētājiem, sociālajiem aprūpētājiem, sociālajiem darbiniekiem, medicīnas māsām un interešu pulciņu audzinātājiem.

Atalgojuma pieaugums 19 līdz 40% robežās būs atkarībā no darbinieku mēnešalgas grupas un kvalifikācijas pakāpes. Šiem darbiniekiem no 1. janvāra dubultosies arī piemaksas – tās noteiks ne mazāk kā 10% no mēnešalgas (līdz šim tās bija 5% apmērā).

Tas nozīmē, ka aprūpētājiem atalgojums pirms nodokļu nomaksas palielināsies no pašreizējiem 227 līdz 285 latiem, medicīnas māsu palīgiem no 244 līdz 335 latiem, medicīnas māsām no 275 līdz 407 latiem, interešu pulciņu audzinātājiem no 244 līdz 374 latiem, sociālajiem aprūpētājiem no 244 līdz 274 latiem, sociālajiem darbiniekiem no 332 līdz 442 latiem, bet ārstiem no 420 līdz 634 latiem.

Lai palielinātu atalgojumu un piemaksas tiem valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem, kuru darbs ir cieši saistīts ar klientu ikdienas aprūpi un rehabilitāciju, 2013. gada budžetā papildus piešķirti 3,37 miljoni latu.

 

Fakti

* Ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus nodrošina pieci valsts sociālās aprūpes centri ar 30 filiālēm un 4659 vietām.

* 2012. gada 10. decembrī rindā pēc minētajiem pakalpojumiem gaidīja 358 cilvēki, to skaitā tie, kuri jau saņem pakalpojumu, bet vēlas mainīt pakalpojumu sniedzēju iestādi.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.