Latvijā
Izglītība

Kā izvēlēties, kur studēt? Jauns palīgs studētgribētājiem 16

Šopavasar, izvēloties, ko studēt, Latvijas studētājgribētājiem būs plašākas iespējas nekā līdz šim izvērtēt pieejamās studiju programmas.

Fizikas students Aigars Langins, kaut arī pats studē ārpus Latvijas – Francijā –, nolēmis palīdzēt jauniešiem izvēlēties tālākās studijas. Tāpēc tapusi vietne www.novertestudijas.lv. Tajā katrs esošais vai bijušais students var ierakstīt savu studiju pieredzi attiecīgajā studiju pro­grammā un katrs vietnes lietotājs var iepazīties ar šīm atsauksmēm, lai izvēlētos sev piemērotāko studiju programmu.

Pagaidām gan vietne tikko sākusi darbu, tāpēc atsauksmju tajā maz – tikai vairāki desmiti. Lielākā daļa ir par Latvijas Universitātes (LU) piedāvātajām studiju programmām, taču var gūt informāciju arī par Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un citām augstskolām. Vietne publiskota tikai 19. maijā. Lapas veidotājs vērtē, ka interesentu atsaucība bija un ir ievērojama. Dažkārt ir arī grūti tikt galā ar lapas pārvaldīšanu, jo jāatvēl laiks arī paša studijām.

Lai vietnē ievietotā informācija būtu pēc iespējas plašāka un daudzveidīgāka, Aigars aicina katru esošo vai bijušo Latvijas studentu uzrakstīt vietnē savu atsauksmi par studijām. “Jo vairāk atsauksmju, jo projekts noderīgāks!” teic vietnes veidotājs.

Viņš stāsta, ka šāda vietne tapusi galvenokārt tāpēc, ka “savā paziņu lokā nereti dzirdēju pārdomas par to, ka cilvēki nebūtu stājušies tajās studiju programmās, kur iestājās, ja iepriekš būtu zinājuši, kā tur ir studēt.”

“Kā tad ir studēt katrā no studiju programmām, topošie studenti parasti noskaidro, iztaujājot savu paziņu un draugu loku, cilvēkus, kas jauno studentu noskatītajās programmās reāli studējuši. Taču ne vienmēr ir gana pazīstamo, kuriem jautāt; dažkārt pat vispār nav paziņu, kas attiecīgajā studiju programmā studējuši. Tā dzima ideja par mājaslapu, kurā vienuviet publiski apkopot daudz jo daudz atsauksmju,” turpina Aigars.

Saistītie raksti

Darbs pie lapas ildzis apmēram pusotru gadu. Aigars to veidojis pamazām, veltot tam laiku no studijām brīvos brīžos. Viegli nav gājis, jo, kaut arī zināmas iemaņas pro­grammēšanā Aigaram bija, līdz tam jaunietis bija programmējis tikai skaitliskus aprēķinus, nevis tik apjomīgas vietnes. Tāpēc, kaut arī vietne jau publiski pieejama, Aigars bilst, ka tajā “foršas IT fīčas” ieviešas pamazām, nevis uzreiz.

Šobrīd sadarbībā ar Latvijas Studentu apvienību viņš plāno, kā projektu attīstīt tālāk.

Aigars pats pērn pabeidzis studijas LU Fizikas un matemātikas fakultātē, taču maģistra studijas uzsācis Sorbonas universitātē Parīzē, kur studē teorētisko fiziku. Nākotnē aktīvais students cer atgriezties Latvijā un kļūt par LU mācībspēku.

LA.lv