Kultūra
Mūzika

Novērtē: Tapusi emocionāla muzikāla īsfilma Latvijas simtgadei 16

Ekrānšāviņš no Youtube.com

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Ķekavas sieviešu vokālais ansamblis “Jūti” izveidojis emocināli piesātinātu 20 minūšu garu muzikālo īsfilmu, kuras pamatā ir vokāli instrumentāls skaņdarbs “Putnu bari”. To īpaši ansamblim sarakstījusi jaunā un talantīgā liepājniece Laura Gustovska, informē ansambļa dalībniece Gita Maķe.

Video vizuālajam noformējumam par pamatu izmantotas Ķekavas novada ainavas un dabas bagātības, tādējādi akcentējot ievērojamākos apskates objektus.

“Muzikālais jaundarbs sastāv no piecām daļām – Zemes mīlestība, Ikdienas spārni, Lakstīgala, Mans rīta putns un Debess mīlestība. Tā pamatā izmantota Aspazijas dzeja, kas izvēlēta apzināti, godinot dzejnieci 150 gadu jubilejā. Skaņdarbu bagātina flauta, akordeons un arfa, piešķirot tam īpašu un noskaņām bagātu skanējumu,” stāsta Gita Maķe.

Ansamblī pastāvīgi darbojas astoņas dziedātājas, tā mākslinieciskā vadītāja ir muzikālās pieredzes bagātā Antra Dreģe, kura sadarbojusies ar Latvijā un pasaulē labi zināmiem, profesionāliem kolektīviem, piemēram, Latvijas Radio kori un vokālo grupu “Putni”.

Gita Maķe: “Ideja par šāda video tapšanau aizsākās 2015.gadā, kad tā brīža ansambļa mākslinieciskais vadītājs Jēkabs Jančevskis, ieteica skaņdarbu ietērpt video formātā, tādējādi saglabājot to kā audio vizuālu vērtību.”

Kā vienu no video lielākajām veiksmēm Maķe min pacietīgo saulrieta pacietīga gaidīšana, kas šajā vasaras izskaņā bijis īsts izaicinājums, tāpat nebijis notikums – graciozās un apjomīgās arfas iznešana brīvā dabā.

LA.lv