×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

Baldonieks: skaidru nē neviens nav teicis

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas hokeja izlases treniņiem pirms pasaules čempionāta plānots aicināt daudz kandidātu, “LA” sacīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Māris Baldonieks.

Uzvārdus nenosauc


Pasaules čempionāts Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā notiks no 9. līdz 25. maijam. Baldonieks norādīja, ka gatavošanās plāns vēl nav pilnīgi gatavs, bet šobrīd izskatās, ka ledus treniņi sāksies 7. aprīlī Ozolniekos. Viņš vēlētos jau agrāk sapulcēt nosacīti otro izlases sastāvu, no kura labākie tiks aicināti arī uz lielo nometni. “Latvijas hokeja saimniecība nav liela, taču gribētos redzēt, kā izskatās tie spēlētāji, kas nav bijuši mūsu tiešā redzeslokā, piemēram, Lauris Bajaruns, Artūrs Ozoliņš. Viņi spēlē dažādās valstīs, un no statistikas vien nevar spriest, kā aizvadījuši šo sezonu,” skaidroja Māris Baldonieks, piebilstot, ka līdzīgi notika jau pērn. Līdz ar to kopējais kandidātu saraksts būšot plašs, bet LHF vēl nepubliskos uzvārdus.

Pasaules čempionātā pirmā spēle Latvijai būs tikai 10. maijā, tāpēc sākt gatavošanos marta beigās vai aprīļa sākumā nebūtu īstas jēgas. Tiesa, pirmās pārbaudes spēles būs jau 10. un 11. aprīlī Somijā. Pēc tam četras “Arēnā Rīga” – 18. un 19. aprīlī pret Krievijas, 25. un 26. pret Francijas izlasi, kā arī maija sākumā Slovākijas kausa izcīņā Bratislavā pret mājiniekiem un norvēģiem.

Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Tedam Nolanam sezona ar Bufalo “Sabres” beigsies vien 13. aprīlī, un notiek sarunas, lai vienotos, kad viņš varētu ierasties Rīgā. Nolana asistents Toms Kūlens šeit būšot 4. aprīlī, bet Kārlis Zirnis ar Nešvilas komandu iekļuvis ASV čempionāta finālā, tādēļ acīmredzot ieradīsies vēlāk. Baldonieks grib izlasei piesaistīt arī fiziskās sagatavotības un vārtsargu trenerus – gatavošanās ir ilga, čempionāts nav īss, tādēļ tas būtu svarīgi. Uzvārdus nosaukt gan viņš vēl nevēlas.

No Māra Baldonieka teiktā var noprast, ka sapulcēt Soču olimpisko sastāvu būs gandrīz neiespējami: “Simtprocentīgu nē neviens nav teicis, bet dažiem ir traumas, un jāskatās, kā ritēs atveseļošanās. Zem jautājuma zīmes ir Arvīds Reķis, Miks Indrašis, Mārtiņš Karsums.” Sanda Ozoliņa situāciju Baldonieks nevēlējās komentēt. Kopš 6. marta traumas dēļ nav spēlējis Latvijas vienīgais NHL hokejists Zemgus Girgensons. Oficiāli vēstīts, ka viņa atgriešanās laiks nav zināms, bet Baldonieks pārliecināts, ka Zemgus varēs gatavoties pasaules čempionātam.

Pieci tūkstoši fanu


Ar lielu entuziasmu pasaules čempionātu gaida Latvijas izlases līdzjutēji. “Iepriekšējos divos gados daudzi tikai pēdējā brīdī izdomāja braukt uz Stokholmu vai Helsinkiem, bet šoreiz sāka gatavoties jau laikus. Čempionāta rīkotāji izteikušies, ka cer sagaidīt 8000 mūsu fanu. Tik optimistiska es neesmu, bet ap pieciem tūkstošiem gan varētu būt, arī tas ir ļoti daudz,” atzīst tūrisma aģentūras “Travel art” pārstāve Ludmila Glazunova.

Baltkrievi pirms nepilna gada preses konferencē solīja lētu čempionātu, taču patiesībā viesnīcu cenas ir pat augstākas nekā Skandināvijas valstīs. Jo pieprasījums pārsniedz piedāvājumu. “Daudzi cerēja, ka varēs izbraukt pa lēto, taču nekā. Būs paceltas arī taksometru, ēdināšanas cenas,” piebilst Glazunova. Biļešu cenas uz spēlēm gan ir demokrātiskas, sākot no deviņiem eiro. Tās vēl ir pieejamas uz visām spēlēm, izņemot pret baltkrieviem un krieviem.

Minskā var nokļūt dažādos veidos – ar lidmašīnu, personisko automašīnu, autobusu, vilcienu. Ar vienu ir ātrāk, ar citu – lētāk. Bet visērtākais laikam ir vilciens. “Latvijas dzelzceļš” piedāvā biļetes vienā virzienā, sākot ar 40 eiro. Ņemot vērā dārgās viesnīcas, dažs pat vēlas aizbraukt ar vilcienu uz Minsku, noskatīties spēli un vakarā doties mājup.

Baltkrievijā no 2014. gada 25. aprīļa līdz 31. maijam noteikts bezvīzu režīms oficiālajiem pasaules čempionāta dalībniekiem. Ārvalstu tūristiem vīzas aizstājējs ir oriģinālā vai elektroniskā biļete uz čempionāta spēlēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+