×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Novosibirskas amatpersona sieru ar pelējumu nodēvē par garīguma ienaidnieku

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Novosibirskas apgabala vicegubernators Sergejs Semka aicinājis reģiona iedzīvotājus atteikties no delikatesēm un atgriezties padomju laikos, kad vairumam Krievijas iedzīvotāju ledusskapjos bija vienāds produktu sortiments. Viņš pauda pārliecību, ka siers ar pelējumu, kuru aizliegts ievest Krievijā kā atbildi uz rietumu sankcijām, un garīgums ir nesavienojamas lietas.

“Es uzskatu, ka vajag dzīvot pēc citām vēlmēm. Netiekties pēc siera ar pelējumu, bet nedaudz vairāk domāt par garīgumu. Kad mēs aizdomājamies par sieru ar pelējumu, mums nav laika domāt par citām lietām. Par to, ka vajag būt labsirdīgam, kārtīgam, godīgam. Par to, ka vajag smaidīt un sveicināties, vēlēt otram labu – lūk, tās ir īstās vērtības, uz kurām turas mūsu garīgums un spēks,” interneta konferencē sacīja vicegubernators, kurš Novosibirskas reģionā ir atbildīgs par tirdzniecības, rūpniecības, būvniecības un uzņēmējdarbības jautājumiem.

Pēc Semkas apgalvotā, garīgums un siers ar pelējumu “absolūti” izslēdz viens otru.

Amatpersona atgādināja par padomju laikiem, kad gandrīz visiem ledusskapjos bija vienāds produktu klāsts, bet galdā – kartupeļi un siļķe. “Vai no tā cēlās kaut kas slikts?” – viņš retoriski vaicāja.

Vēstīts, ka augustā Krievija noteica aizliegumu ievest valstī vairākus produktus no ASV, Eiropas Savienības, Kanādas, Austrālijas un Norvēģijas, kas Maskavai noteikušas sankcijas, atbildot uz tās militārajām darbībām Ukrainā. Aizliegums attiecās arī uz sieriem.

Tikmēr Altaja novadā apņēmīgi uzņēmēji jau izveidojuši paši savu ražotni, kurā izgatavo vienu no pasaulē iecienītākajiem sieriem ar pelējumu – kamambēru, bet nākotnē iecerējuši sākt arī ražot vietējos rokforas un dorblu sierus, vēsta portāls “newsru.com”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+