Novosibirsku saplosa Hos-ona vētra 0

Marsels Hosa vakar guva divus vārtus un Kails Vilsons nopelnīja četrus punktus (1+3), ļaujot Rīgas “Dinamo” hokejistiem Novosibirskā pārtraukt trīs zaudējumu sēriju.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71

Rīdzinieki līdz šim neviesmīlīgajā Novosibir­skā (tikai viena uzvara sešās spēlēs) pārspēja “Sibirj” ar 4:1. “Dinamo” galvenais treneris Artis Ābols pēc trim zaudējumiem bija veicis izmaiņas visos uzbrucēju virknējumos, bet vārtu drošību uzticēja Jakubam Sedlāčekam. Uz pirmo maiņu tika pacelts Voitehs Polāks, un šī trijotne ar Sanda Ozoliņa palīdzību guva visus četrus vārtus.

“Sibirj” hokejisti, kurus otro gadu vada Dmitrijs Kvartaļnovs, rīdziniekus sagaidīja labā noskaņojumā – pēc uzvarām pret Bratislavas “Slovan” (3:1) un Prāgas “Lev” (5:3) komanda ielauzusies KHL austrumu konferences astoņniekā.

Mača sākums iznāca vētrains – jau pirmajās trijās minūtēs “Sibirj” tika pie divām lieliskām vārtu gūšanas iespējām. Veiksme un Sedlāčeks gan ļāva uz tablo saglabāt līdzsvaru. Neiemet tu, iemet tev – tā notika ļoti ātri, kad vārtu priekšā Vilsons atrada Hosu. Perioda vidū rīdzinieki jocīgi nospēlēja aizsardzībā, jo savu vārtpriekšu sargāt palika vienīgi malējais uzbrucējs Miks Indrašis, un tas beidzās ar vārtu zaudējumu.

“Dinamo” uzvaru sev nodrošināja ar ļoti veiksmīgu pēdējo minūti pirmajā periodā, tāpat ar pirmo otrajā. Vispirms mājinieku vārtsargs Sergejs
Gaidučenko uzdāvināja Hosam otro vārtu guvumu, bet pēcāk, spēlējot vairākumā, Vilsons uzlika ripu uz Sanda Ozoliņa nūjas, un komandas kapteinis guva savus otros vārtus šosezon. Perioda beigās divreiz lieliski nospēlēja Pols Šekura, tomēr precīzs metiens izpalika. Trešajā periodā Ābola puiši ļoti kompakti cīnījās aizsardzībā, neļaujot pretiniekiem izvērsties, bet paši vairākumā guva ceturtos vārtus – Polāks pielaboja ripu pēc Ozo metiena un jau tukšos vārtos to iestūma Vilsons.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” atkal ir trešajā vietā (12 spēlēs 21 punkts) un šosezon tālāko viesspēļu sēriju pabeigs rīt Novokuzņeckā pret “Metallurg”, kam zaudējumi astoņas spēles pēc kārtas un priekšpēdējā vieta austrumu konferencē.

HOKEJS

KONTINENTĀLĀ HOKEJA LĪGA

Novosibirskas “Sibirj” – Rīgas “Dinamo” 1:4 (1:2, 0:1, 0:1), 03:24 Hosa (Polāks, Vilsons) 0:1, 11:05 Butuzovs (Karavajevs, Saņņikovs) 1:1, 19:19 Hosa (Vilsons, Reķis) 1:2, 20:52 Ozoliņš (Vilsons, vair.) 1:3, 46:09 Vilsons (Ozoliņš, Polāks, vair.) 1:4.