Pasaulē
Vēsture

Nozagti 17. gs. Zviedrijas karaļpāra zelta kroņi0

Foto: Zviedrijas policija

Nezināmi ļaundari otrdien no Strengnēsas katedrāles, netālu no Stokholmas pie Mēlarena ezera, nozaguši divus zelta kroņus, kas reiz piederējuši 17. gadsimta Zviedrijas karalim Kārlim IX un viņa dzīvesbiedrei karalienei Kristīnei, vēsta Zviedrijas mediji.

Zādzība notikusi ap pusdienlaiku un liecinieki redzējuši kā divi vīrieši ielekuši netālu no baznīcas pietauvotajā motorlaivā un aiztraukušies pa ezeru. Līdzšinējie policijas mēģinājumi atrast vainīgos uz ūdens un no gaisa nav vainagojušies panākumiem. Stokholmas policijas pārstāvis sacījis Zviedrijas ziņu aģentūrai TT, ka tiekot meklēts visos virzienos.

Ar dārgakmeņiem, pērlēm un sudrabu izrotātie zelta kroņi bija daļa no 1611. gadā mirušā karaļa Kārļa IX un 1625. gadā mirušās karalienes Kristīnes bēru regālijām. Tāpat nozagts mirušajam karalim līdzi dotais zizlis un varas ābols. Kroņi ir novērtēti kā ārkārtīgi vērtīgi un baznīcā tie glabājās slēgtā, ar signalizāciju aprīkotā telpā.

Šī nav pirmā reize, kad kāds nozog Zviedrijas karalim kapenēs līdz dotās dārglietas. 2013. gadā no baznīcas Vesterosā, Zviedrijas vidienē, tika nozagts 16. gadsimta karalim Juhanam III piederējušais bronzas kronis, scepteris un varas ābols, taču toreiz jau pēc dažām dienām nozagtais tika atrasts divos atkritumu maisos, pamestos kādas šosejas malā.

Saistītie raksti
LA.lv