Latvijā
Politika

Nozares pārstāvis min, ko domā par nākamo kultūras ministru0

Foto: LETA/Evija Trifanova

Eiropas Parlamentā (EP) ievēlētā kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) varētu ļoti labi pārstāvēt Latvijas kultūras darbinieku intereses EP, savukārt piemērota ministres amatam būtu Saeimas deputāte Inguna Rībena (VL-TB/LNNK), aģentūrai LETA šādu viedokli pauda Latvijas kultūras darbinieku arodbiedrību federācijas priekšsēdētājs Aldis Misēvičs.

Viņš atzīmēja, ka Melbārdes pieredze ne tikai kā kultūras ministrei, bet arī pārstāvot Latviju UNESCO, ir liels pluss, kas varētu nākt par labu darbā EP.

“Mūs, kā katras valsts biedrību, interesē katras konkrētas valsts jautājumi, bet, ja skatāmies tālāk uz autortiesību un mediju jautājumiem, tad Melbārde ir īsti vietā,” pauda Misēvičs.

Vaicāts, kam, viņaprāt, vajadzētu ieņemt kultūras ministra vietu, Misēvičs atzina, ka par to iepriekš nav domājis, taču minēja, ka par piemērotu amata kandidāti uzskatot deputāti Ingunu Rībenu (VL-TB/LNNK), kura jau strādā ir Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā.

Kā ziņots, vislielāko atbalstu – ap 26% – EP vēlēšanās saņēmusi “Jaunā Vienotība”. Par “Saskaņu” nobalsojuši aptuveni 17,5% vēlētāju, bet par nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) – ap 16,4% vēlētāju. Apvienību “Attīstībai/Par!” atbalstījuši ap 12,4% vēlētāju, bet partiju “Latvijas Krievu savienība” – ap 6,3% balsstiesīgo.

Līdz ar to EP ir ievēlēts Valdis Dombrovskis (JV), Sandra Kalniete (JV), Nils Ušakovs (S), Andris Ameriks (GKR/S), Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), Ivars Ijabs (AP) un Tatjana Ždanoka (LKS).

LA.lv