×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Nožēlojami: uz simtgadi Rīgas pili neatvērs (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas pils 2018. gadā netiks atvērta, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē teica kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Viņa norādīja, ka par to liecina fakts, ka Rīgas pils kastelas daļas restaurācijas un pārbūves, kuru bija plānots sākt 2016. gadā, bet pabeigt 2018. gadā, iepirkuma procedūra nav noslēgusies.

Melbārde atzīmēja, ka, redzot, kā uz priekšu virzās būvdarbi daudzos citos objektos, Kultūras ministrija nemaz necerēja, ka Rīgas pils būs pabeigta 2018. gadā.

Viņa norādīja, ka kavētie iepirkumi, būvnieku savstarpējie strīdi un apzinātā vilcināšanās rezultējas ar to, ka KM netiek uz priekšu ar dažādiem kultūras objektiem.

Pēc Melbārdes paustā, patlaban ministrija meklē vietu, kur realizēt visu Latvijas muzeju lielo kopizstādi, kuru bija plānots organizēt Rīgas pilī.

Savukārt VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pārstāvis Arnis Blodons aģentūrai LETA sacīja, ka pagaidām Rīgas pils rekonstrukcijas 2.kārtas iepirkuma komisija vēl nav beigusi savu darbu un nav pieņēmusi lēmumu. “Kamēr nav zināms šis lēmums, nevaram komentēt Rīgas pils rekonstrukcijas pabeigšanas termiņus,” sacīja Blodons.

Jau ziņots, ka Rīgas pils restaurācija un rekonstrukcija tiek veikta divās kārtās: 1. kārta – Rīgas pils priekšpils un Austrumu piebūves rekonstrukcija un restaurācija, kas sākta 2009. gadā un pabeigta 2015. gada 1.novembrī, 2. kārta – Rīgas pils kastelas daļas restaurācija un pārbūve, kas tiks sākta 2016. gadā un tiks pabeigta 2018. gadā.

Otrās kārtas gaitā plānots atjaunot un restaurēt Rīgas pils kastelas daļu 10 150 kvadrātmetru platībā, kas ietver pagrabstāvu, 1., 2., 3., 4., 5.stāvu, bēniņus. Tāpat projektā paredzēta Hurna bastiona kā kastelai piegulošās teritorijas rekonstrukcija, kā arī kastelas pagalma labiekārtošana. Paredzēts veikt arī pagalma arheoloģisko izpēti.

Ugunsgrēks Rīgas pilī izcēlās 2013. gada 20. jūnija vakarā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Riigas pilij naudas nav,bet tramvajam paar kapiem buus simtiem miljonu.

  2. Valsts nozīmes objektu tehniskai uzturēšanai vajag savu, kvalificētiem speciālistiem nokomplektētu,normāli apmaksātu PASTĀVĪGU organizāciju, nevis ākstīties ar iepirkumiem no starpniekiem, kuri piespēlē bomžus no ielas.

  3. prieksh kam vinju veert. atveers visi ar netiiraam kaajaam piebradaas … 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+