Latvijā
Kriminālziņas

Noziedznieki plānoja nolaupīt tiesu izpildītāju, pieprasīt 350 000 eiro un vēlāk nogalināt5


Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins (no kreisās) un Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas priekšnieks Romāns Jašins piedalās preses konferencē, kurā informē par kādas valsts amatpersonas nolaupīšanas novēršanu, 19.02.2019.
Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins (no kreisās) un Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas priekšnieks Romāns Jašins piedalās preses konferencē, kurā informē par kādas valsts amatpersonas nolaupīšanas novēršanu, 19.02.2019.
Foto: LETA/Ieva Makare

Ziņa papildināta pl.12.42.

Noziedznieki Latvijā plānojuši nolaupīt kādu tiesu izpildītāju, par viņa atbrīvošanu pieprasot 350 000 eiro, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Noziegums novērsts sagatavošanas un plānošanas stadijā, pastāstīja Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas priekšnieks Romāns Jašins. Viņš teica, ka šī gada janvārī saņemta informācija par to, ka kāda persona plāno un organizē nenoskaidrotas personas nolaupīšanu ar mērķi iegūt šīs personas naudas līdzekļus, vēlāk plānojot slepkavību. Policija nekavējoties sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 153.panta 3.daļas, sākti meklēšanas un izmeklēšanas pasākumi.

Diezgan īsā laikā noskaidrota potenciālā upura personība, uzzinot, ka tas ir tiesu izpildītājs un ka nozieguma plānotājam jau ir bijusi zināma informācija par personas darba vietu, mašīnu, situāciju ģimenē. Sākot izmeklēšanu, noskaidrots, ka tikusi plānota šī cilvēka nolaupīšana, paredzot viņu turēt kādā pagrabā tālu no Rīgas. Nozieguma plānotāji gatavojušies izkrāpt naudas līdzekļus un pēc dažām dienām, lai slēptu pēdas, personu noslepkavot.

Īstenojot lielu operatīvo un izmeklēšanas pasākumu kopumu, policijai izdevās iegūt pietiekami daudz pierādījumu par nozieguma plānošanu, skaidroja likumsargi.

Februārī sadarbībā ar pretterorisma vienību “Omega” aizturēta aizdomās turamā persona.

Pašlaik šai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Izmeklēšana uzskata, ka noziegumā varētu būt bijušas iesaistītas arī citas personas, līdz ar to izmeklēšana turpinās, lai noskaidrotu visus apstākļus, teica Jašins, piebilstot, ka patlaban aizturēts 1962.gadā dzimis Latvijas pilsonis, kurš agrāk jau bijis nonācis policijas redzeslokā.

Nauda, ko nozieguma plānotāji vēlējušies iegūt primāri bija saistīta ar tiesu izpildītāja dienesta pienākumu pildīšanu, proti, valsts nauda, kas bija pieejama amata pienākumu pildīšanai. Noziegumā ticis plānots naudas summu pieprasīt no paša tiesu izpildītāja, prasot to pārskaitīt uz noziedznieku bankas kontiem.

Likumsargi skaidroja, ka cietušais nav bijis personīgi pazīstams ar nolaupītājiem, taču bijusi saskarsme, pildot tiešos dienesta pienākumus. Viens no nozieguma plānotājiem bijis saistīts ar kādu tiesu izpildītāja lietām.

Informāciju par plānoto noziegumu policija pārtvēra tā plānošanas stadijā, un tiesu izpildītājs par šo gadījumu nebija zinājis.

Par situāciju tiesu izpildītāju informēja policija, kura viņa izsauca, kad krīze jau bija novērsta, uzsvēra policijas pārstāvji.

Grišins pastāstīja, ka VP mēnesī vidēji saņem divus trīs pieteikumus par iespējamu personu nolaupīšanu, ķīlnieku sagrābšanu vai personas brīvības ierobežošanu. 95% gadījumos pieteikumi neapstiprinās, taču VP speciālisti, kā uzsvēra Grišins, ir gatavi jebkurā diennakts laikā celties un risināt ķīlnieku sagrābšanas krīzi. “Katrs gadījums, lai arī cik tas sākotnēji šķistu nenopietns, tiek uztverts kā reāla ķīlnieku sagrābšana,” viņš teica.

Saistītie raksti

Jašins skaidroja, ka šāda nozieguma izmeklēšanā nevar paredzēt, kurā mirklī un stadijā līdz policijai nonāks signāli par iespējamu noziegumu – vai tas būs telefona zvans, vai tā būs informācija par gatavotu noziegumu. “Bet jebkurā gadījumā mēs esam gatavi un spējīgi reaģēt, jo pasargāt cilvēka veselību un dzīvību ir mūsu primārais uzdevums. Pamatojoties uz pieredzi un praksi, izveidota īpaša metodika un taktika, kā efektīvāk strādāt ar šādām lietām,” teica Jašins.

Kā ziņots, VP vakar paziņoja, ka novērsts mēģinājums nolaupīt valsts amatpersonu, solot par to plašāk informēt šodien.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
500 eiro par nelāgu jociņu. Pusaudzim sods par ēdāju āzēšanu ar stāstiem par prusakiem
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Dobeles novada mērs: Par pašvaldību reformu vēl daudz tehnisku jautājumu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
IKVD min, kur varētu būt notikuši pārkāpumi LU rektora vēlēšanās
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
Apstiprināts lielākais ES fondu projekts – Latvijas dzelzceļa elektrifikācija
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Latvijā palaists pirmais 5G internets LMT tīklā un iedarbināts pirmais 5G rūteris
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Saldū bez elektrības palikuši 3500 klienti
2 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Piecelties! Ekonomiskā tiesa nāk!”
52 minūtes
LE
LETA
Latvijā
IKVD min, kur varētu būt notikuši pārkāpumi LU rektora vēlēšanās
3 stundas