×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
14. decembris, 2016
Drukāt

Noziedznieku, kurš trīs gadus slēpies Kiprā, iegāž atgriešanās Latvijā (2)

Foto Valsts policijaFoto Valsts policija

Ilustratīvs attēls

Valsts policija (VP) šajā nedēļas nogalē aizturēja Latvijas valsts piederīgo, kurš par ātro kredītu ņemšanu, nelikumīgi izmantojot citu personu datus, bija policijas meklēšanā jau kopš 2014. gada, informēja VP pārstāve Gita Gžibovska.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aptuveni pēdējos trīs gadus aizdomās turētais 24 gadus vecais vīrietis slēpās Kiprā, kur turpināja nelikumīgās darbības. Saistībā ar notikušo uzsākti 30 kriminālprocesi. Šobrīd aizturētais atrodas apcietinājumā.

Pirms vairākiem gadiem interneta vidē sāka uzdarboties kāda persona, kura sociālajos tīklos iedzīvotājiem piedāvāja darbu, kas saistīts ar dokumentu apstrādi. Kad cilvēki bija izrādījuši interesi par piedāvājumu, ļaundaris, lai it kā varētu interesentus iekārtot darbā, aicinājis atsūtīt savus internetbankas piekļuves datus – lietotājvārdu, paroli un kodu kartes fotogrāfiju. Kad no neapdomīgajiem darba kārotājiem bija ieguvis prasīto, viņš nelegāli izmantoja iegūtos datus, ņemot ātros kredītus.

Kā ierasts šādos gadījumos, par sakrājušos parādu kredītdevēji informēja personas, uz kuru vārdiem bija noformēti kredīti. Nesaprašanā esošie iedzīvotāji vērsās policijā. Informāciju par šādiem gadījumiem saņēma vairāki iecirkņi Rīgas reģiona pārvaldē, Latgales reģiona pārvaldē un Vidzemes reģiona pārvaldē.

VP noskaidroja, ka minētos noziegumus, visticamāk, izdarījis 1992. gadā dzimis Latvijas valsts piederīgais, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem. Slēpjoties no policijas, pirms aptuveni trīs gadiem jaunais vīrietis bija pārcēlies uz dzīvi Kiprā, kur turpināja nelikumīgās darbības.

Veicot mērķtiecīgu darbu aizdomās turētā vīrieša meklēšanā, VP šā gada decembrī noskaidroja, ka viņš ir ieradies Latvijā, kur apmeties kādā īres dzīvoklī Rīgā. Sestdien, 10. decembrī, policisti aizdomās turēto vīrieti aizturēja.

Pašreizējā informācija liecina, ka no nelikumīgajām darbībām ir cietušas daudzas kredītiestādes, un kopējā izkrāptā naudas summa – desmitiem tūkstoši eiro.

Aizturētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ja saka “valsts piederīgais”, tad viss skaidrs !

  2. Tādu valsts piederīgo aiz kājām un pret stabu.

Draugiem Facebook Twitter Google+