×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2017
Drukāt

Pirmie laimētāji jau zināmi: “Simtgades loterijas” laimestu fonds 3,25 miljoni eiro (1)

Atklāta simtgades loterija. Foto - LETAAtklāta simtgades loterija. Foto - LETA

“Simtgades loterijas” biļešu dizainu veidoja vairāki Latvijas mākslinieki. To atklās ar Džemmas Skulmes darbu no cikla “Kariatīdes”, kuram sekos Daces Lielās jūras gleznojums, Frančeskas Kirkes trīs dažādu Latvijas novadu līgavu vainagu attēlojums, Vilipsōna “Meitene-arfa” un Kristīnes Luīzes Avotiņas “Dzīves pamats”. Visos meistaru mākslas darbos atainotas Latvijas tautas vērtības – cilvēki, tradīcijas, daba un vēsturi.

Loterijas biļetes māksliniecisko daļu būs iespējams atdalīt no spēles daļas un saglabāt kolekcijai mākslas darba reprodukciju pastkartes izmērā. “Simtgades loterijas” biļetes tirdzniecībā tiks ieviestas pakāpeniski. Vienlaicīgi tirdzniecībā nebūs pieejami visi biļešu dizaini.

“Latvijas Loto” valdes priekšsēdētāja aģentūrai LETA norādīja, ka ir pagājusi jau nedēļa kopš loterijas biļetes var iegādāties Latvijas tirdzniecības vietās un pašlaik ir jau pieteikušies divi laimētāji no kopumā 20 laimestiem 10 000 eiro vērtībā.

Tāpat Kubli sacīja, ka stipendijām atvēlētos “Simtgades loterijas” ieņēmumus pārvaldīs Izglītības un zinātnes ministrija, atbilstoši izstrādātam nolikumam.

Pēc viņas teiktā, stipendijas vidusskolu absolventiem nodrošinās starta kapitālu, ko izmantot turpinot savu izglītību. “Es domāju, ja skolas šos jauniešus nosauks par spožākajiem savā gadā, viņi noteikti arī būs veiksmīgi, jo cilvēkiem ir jādod starta kapitāls vai iespēja (..) iegādāties mācību līdzekļus, vai noīrēt Rīgā dzīvokli, vai iegādāties jaunu datoru – tā ir viņu izvēle,” skaidroja Kubli.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+