×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. marts, 2016
Drukāt

Puzes medniekam nozog ap 6000 eiro vērtu ragu kolekciju (15)

Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone

Pagājušajā sestdienā, 27. februārī, ierodoties savā lauku īpašumā Puzes pagastā, Dunduru ģimene atklāja, ka visas ēkas izdemolētas, apzagtas, seifi atlauzti. Zagļi bija pievākuši visu, ko uzskatīja par vērtīgu, tostarp aptuveni 200 staltbriežu un alņu ragus. Tā bija saimnieka, pieredzējušā mednieka Aivara Dundura gadiem vāktā un krātā ragu kolekcija ar ļoti daudziem izciliem eksemplāriem, kuru minimālā summa rēķināma ap sešiem tūkstošiem eiro. Kopējais īpašumam nodarītais materiālais zaudējums skaitāms vēl dažos tūkstošos eiro.

Apzog un izdemolē īpašumu

“Izskatījās kā karalaukā vai pēc viesuļvētras,” par pirmo iespaidu savā mājā, kas nepilnu 30 gadu laikā ne reizi neesot apzagta vai kā citādi apdraudēta, stāsta saimnieks. Zagļi ēkā iekļuvuši pa logu – atlauzuši slēģus un iekšējos vairogus, it kā zinādami, ka durvis sargā signalizācija. Ja neskaita ragu kolekciju, Dunduri mājās neko citu vērtīgu nav glabājuši, kas, iespējams, garnadžus bija saniknojis, un tādēļ viņi rīkojušies tik brutāli, spriež A. Dundurs. Visās telpās ar cirvi izlauztas iekšdurvis, sabojātas mēbeles un sasisti trauki, seifiem, kuros glabājās tikai fotomateriāli un dokumenti, atlauztas 4 milimetru bieza metāla dubultdurvis. No sadzīves tehnikas savākts televizors un vairākas elektroniskas ierīces, taču iespaidīgākais zagļu kampiens bija ragu kolekcija, kuras cena naudā pēc pašām pieticīgākajām aplēsēm rēķināma četru līdz sešu tūkstošu eiro vērtībā.

Kolekciju daudzu gadu garumā veidojis gan no mežā atrastajiem, gan no paša nomedīto dzīvnieku ragiem. “Tur bija ļoti unikālas lietas – metru garš staltbrieža rags rokas resnumā, kuram galā bija trīs dakšas – gluži kā Neptūna žebērklim,” par vienu no izcilajiem atradumiem stāsta īpašnieks. Vēl viens retums – kāda skaista briežu buļļa četru gadu ragu rotas, kas mežā uzietas katru pavasari. “Briežu dārzā savākt viena buļļa vairākus gadus mestos ragus nebūtu nekas unikāls, bet savvaļā un vēl pirms vairāk nekā 30 gadiem – tas uzskatāms par lielu retumu,” skaidro A. Dundurs. No paša medījumu trofejām daudz godalgotu ar zelta un sudraba medaļām, starp tām 18 un 16 žuburu rotas. Gadu gaitā kolekcijā iekļauti aptuveni 200 eksemplāri. “Mājās vairs brīvu sienu nebija – visas pilnas ar ragiem,” nosaka kolekcionārs un piebilst, ka zaudēt tik unikālas vērtības ir ļoti sāpīgi, turklāt ar katru saistīts stāsts un lērums atmiņu par to, kad un kā tā atrasta.

Sazagto mantu zagļi sakrāmējuši divās vecās piekabēs – arī tās savāktas no Dunduru sētas – un aizgādājuši līdz tuvējam mežam apmēram viena kilometra attālumā, kur viss guvums pārkrauts citā transporta līdzeklī. Pāris dienas pēc zādzības pamestās piekabes uzgājis meža saimnieks un ziņojis par to policijai, taču īpašnieku atradumam bez transporta numura zīmēm nebija iespējams atrast.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. nav ko šaut zvērus tad arī neviens pie tevis nenāks un nezags.Mednieku maitas

 2. Nav ko gausties!Labi ka nav lielāka nelaime notikusi ar šamo šāvēju un viņa ģimeni.Medniekiem ātrāk vai vēlāk nākas saskarties ar nepatīkamiem vai pat traģiskiem gadījumiem dzīvē.Tā vienkārši ir iekārtots.Karma jāatstrādā caur paša ciešanām.
  Nav labi bendēt savvaļas dzīvniekus sporta pēc,un lai dižotos ar ragu kolekciju.

 3. Labi ka tā.Sievai nebūs jāpūlas!!!

 4. tā tiem medniekiem vajaga! Viena pretīga, vardarbīga, negodīga, degradēta, likumus necienoša tautas daļa ir mednieki!

 5. mednieks, jānis Atbildēt

  Ļoti ieteiktu saziņā ar drošības iestādēm, bet , ne vietējām meklēt ķēdes galu. Varu iedot t. 24861566, kuri uzpērk med.dzīvnieku ragus un t.t., arī Jūrmalā, bez informācijas un piesega viņi nestrādā, jo redzēju, cik braši līmēja reklāmas krievvalodīgi runājoši 2-brašuļi un ne tikai to. Lai izdodas paņemt aiz čiekuriem !!!!!!!!

  • ++++++++tos zagļus un vandāļus vajadzētu noķert un uzsēdināt uz raga,lai izbauda sajūtas,kādas ir cilvēkam,kuram sabojātas mēbeles ,sasisti trauki,sacirstas durvis u.t.t.

  • ++++++++tos zagļus un vandāļus vajadzētu noķert un uzsēdināt uz raga un pagrozīt uz riņķi,ai izbauda sajūtas,kādas ir cilvēkam,kuram sabojātas mēbeles ,sasisti trauki,sacirstas durvis u.t.t.

 6. Labi, ka mājai uguni nepielaida. Šāda zagļu pēdu slēpšana diemžēl arī ir izplatīta. Interesanti, ka vietējie vīri tos leišus nenoķer un nepārmāca, ja jau tas tik populāri

Draugiem Facebook Twitter Google+