×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2013
Drukāt

Nozog mašīnu un sadedzina

Foto - LETAFoto - LETA

Tā Alūksnē 25 gadus vecs alūksnietis kopā ar gadu vecāku mālupieti un 16 gadus vecu alūksnieti no stāvlaukuma nozaga “Audi 100”, ko vēlāk Mālupes mežā sadedzināja. Zaguši, lai pavizinātos…

Šajā pašā dienā zādzību izdarīja arī divi Pārgaujas novadā dzīvojoši 25 gadus veci vīrieši Edgars un Edijs. Šis gadījums jau ir nopietnāks, jo abi jau sēdējuši cietumā par vairākkārtīgu metāllūžņu un automobiļu zādzībām un martā no kroņa maizes bija atgriezušies. Vispirms abi varoņi Cēsīs nozaga “Volkswagen Passat”, ko pēc pabraukāšanās netālajā Auciemā sadedzināja, bet pēc tam turpat paņēma vietējās pastnieces “Volkswagen Golf”. Ir aizdomas (uzlauztas durvis, sabojāti aizdedzes vadi), ka viņi šajā dienā mēģināja aizbraukt vēl arī citas automašīnas. Abi vīrieši atrodas apcietinājumā, kur, visticamāk, arī pavadīs laiku līdz tiesai.

“Kad uzzināju, ka Edgars un Edijs ir ārā no cietuma, sapratu: tas ir tikai laika jautājums, kad abi atkal kaut ko pastrādās. Lēsu gan, ka izturēs kādus četrus mēnešus,” stāsta Pārgaujas novada pašvaldības policijas priekšnieks Didzis Baumanis. “Edgars jau septiņas reizes tiesāts par zādzībām, divas reizes sēdējis cietumā. Ediju pazīstu mazāk: kad pirms astoņiem gadiem sāku strādāt, viņš jau sēdēja cietumā. Jau mazgadīgs zadzis.”

Kā stāsta policists, abus vieno tas, ka pēdējos divos gadījumos darbojušies kopā, arī kad nozaguši vairākas mašīnas izjaukšanai, par ko nosēdējuši cietumā pusotru gadu. Abiem zagšanas tieksmes rodas, kad iedzer.

Edgars kopā ar ģimeni dzīvo viensētā pāris kilometrus no Straupes centra. Tur satieku viņa 18 gadus veco brāli Mārtiņu, kurš mācās Cēsu profesionālajā vidusskolā par galdnieku. “Kad nedzer, Edgars ir ļoti normāls cilvēks, strādā celtniecībā. Bet, kad iedzer, meklē draugus un zog. Mēs visi pārdzīvojam, bet nezinām, ko darīt,” saka Mārtiņš.

Edgara mamma Sintija (vārdu lūdza mainīt) strādā Straupes narkoloģiskajā slimnīcā par māsas palīdzi. “Kamēr nedzer, labs cilvēks. Mūsu mazo brālīti, kam vēl nav divi gadiņi, Edgaram varēju uzticēt mierīgāku sirdi nekā jebkādai citai auklītei. Laba galva, tiesa, skolā mācījās tikai tos mācību priekšmetus, kas patika. Tagad, atskatoties atpakaļ, man liekas, ka Edgars salūza, kad viņu atraidīja pirmā lielā mīlestība. Viņš ļoti pārdzīvoja un vairs nemācēja lāgā veidot attiecības ar meitenēm,” stāsta mamma. Edgars vairākas reizes ir solījis nedzert nemaz. Mamma daudz domājusi, kāpēc tā sanācis. Pašai, kad brīvdienās iedzerot, prāts uz dumjībām nenesoties. Arī Edgara tēvs, ar ko Sintija vairs kopā nedzīvo, ir cilvēks bez noziedzīgām tendencēm. Varbūt tomēr jāmeklē ārsta palīdzība, apsver mamma.

Edija tēvs Valdis ir vienkāršs cilvēks un, kā teic pagasta ļaudis, godavīrs. Strādā pašvaldībā par traktoristu. Nedzerot nemaz, kā pats saka, pat aliņus ne. “Nemācēšu pateikt, kāpēc ar Ediju tā sanācis. Mācījās skolā normāli, nav agresīvs. Nepatikšanas sākās ar metāllūžņu zagšanu. Pēdējā laikā, kad Edijs iegriezās pie manis, viņš vienmēr bija skaidrā,” nopūšas tēvs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+