×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Nozog radiniecei karti un notriec 15 tūkstošus: PIN kods pielīmēts pie kartes (9)

Valsts policija. Ilustrayīvs foto.Valsts policija. Ilustrayīvs foto.

Nozogot bankas karti radiniecei, vīrietis uzdzīvojis par 15 400 eiro, vēsta Valsts policija.

20.oktobrī kāda sieviete Kauguru mikrorajonā devās apciemot savus radiniekus. Daloties ar jaunumiem, sieviete radiniekiem pastāstījusi par priecīgu notikumu savā dzīve – dzīvokļa pārdošanu, ka arī faktu, ka nauda par šo darījumu jau ir ieskaitīta viņas bankas kontā.

Trīs dienas pēc tikšanās, sieviete, nekur nevarēdama atrast savu bankas karti un domādama, ka ir to pazaudējusi, uzreiz to nobloķēja. Bet nākamajā dienā, atklājot, ka viņas karte tiek izmantota dažādu pirkumu iegādei, sieviete saprata, ka karte ir nozagta. Sievietei pie bankas kartes bija pielīmēta līmlapiņa ar PIN kodu. Cietusī nekavējoties vērsās Valsts policijā pēc palīdzības. Aizdomās par zādzību kā iespējamo vainīgo cietusī norādīja uz savu radinieku, 1990.gadā dzimušu vīrieti, pie kura bija ciemojusies pirms trim dienām. Valsts policijas darbinieki, pārbaudot minēto informāciju un veicot operatīvās meklēšanas pasākums, tajā pašā dienā Jūrmalā iespējamo zagli arī aizturēja.

Policija noskaidroja, ka ciemošanās dienā šis vīrietis, noklausījies radinieces stāstu par pārdoto dzīvokli, nemanot nozadzis karti no sievietes maka un devies prom no mājām. Pirms cietusī radiniece pamanījusi, ka viņas karte ir pazudusi, vīrietis pa šīm dienām jau vairākkārt bija izmantojis zagto kartiņu dažādos Rīgas un Jūrmalas veikalos. Iespējamais zaglis bija diezgan izšķērdīgs un naudu netaupīja – triju dienu laikā iegādāti visdažādākie pirkumi 15 400 eiro vērtībā. Starp tiem ietilpst gan narkotisko vielu, gan dažādu dārgu dizaineru drēbju, kā arī dažādas tehnikas, piemēram, portatīvā datora iegāde.

Saprotot, ka bankas karte ir nobloķēta un iepirkties vairs neizdodas, vīrietis jau pirms tam iegādātos pirkumus par lētu naudu centies pārdot garāmgājējiem uz ielas. Ņemot vērā, ka viņš visu šo laiku bijis narkotisko vielu ietekmē un īpaši daudz neatceras, atbildēt par pārdotajām lietām un to vērtību viņš nevar. Vīrietis jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā gan par narkotiku lietošanu un realizāciju, gan mantisku noziegumu veikšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu vai nelikumīgu izmantošanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, iespējama mantas konfiskācija.

Policija atgādina, ka PIN koda glabāšana blakus Jūsu bankas kartei ir kā atvērts seifs – ikviens, kurš tai piekļūst, var to izmantot.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. tad nu sievišķis atrada īsto radu ģimenīti,kur priecāties. Interesanti zināt cik viņai gadu,tāds naivums…

  2. prieka maz par vainīgā notveršanu. naudiņa prom uz visiem laikiem. ko no narkomāna paņemsi ?

  3. interesanti kā ar bankas karti var norēķināties par narkotiku iegādi, vai tad narkodīleri tagad vairs nepieņem skaidru naudu

  4. kad ierēdņi beigs jaukt kas ir zagšana, kas laupīšana ? Atbildēt

    Viņš jau nelaupīja(spēku nepielietoja) bet NOZAGA.
    Nespējam aizmirst boļševistisko “hišķēņije imušķestva” ? 🙂
    Sievietes jau noslēpumā var paturēt tikai no kā sagrābstīja bērnu, pārējo zina visi apkārtējie pagasti…

Draugiem Facebook Twitter Google+