×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

NRA: Cilvēka nolaupīšanā vainotais Dineviča dēls tā arī nav nopratināts

Foto: LETAFoto: LETA

Dāgs Dinevičs.

Par cilvēka nolaupīšanu vainotais Dāgs Dinevičs, pusotru mēnesi pēc aizturēšanas nav nopratināts, šodien ziņo laikraksts “Neatkarīgā”.

LETA jau ziņoja, ka oktobrī Ogres novadā Kriminālpolicija sadarbībā ar pretterorisma vienību “Omega” atbrīvojusi kādu nolaupītu sievieti, kā arī aizturējusi iespējamo ļaundari – Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas priekšsēdētāja Jāņa Dineviča dēls, uzņēmējs Dāgs Dinevičs.

Kā vēsta laikraksts, vairāk nekā pusotru mēnesi pēc notikušā, D.Dinevičs joprojām nav nopratināts.

“Neatkarīgā” vēsta, ka šis gadījums ir ģimenes drāma un ilgstoši cilvēku attiecību samezglojumi. D.Dinevičs jau vairāk nekā 15 gadu draudzējas ar Aleksandru, dzīvojot kopā, palaikam pašķiroties un tad atkal salabstot. Viņas ģimene Dāga un Aleksandras kopdzīvei ir pretojusies un likusi dažādus šķēršļus. Viņas tuvinieki uzskata, ka Dāgs nav pietiekami labs dzīvesbiedrs Aleksandrai, un ir visādi centušies izdarīt tā, lai vienu pret otru noskaņotu un viņus izšķirtu.

Jau pirms pieciem gadiem D.Dinevičam izcēlies konflikts ar Aleksandras brāli Dmitriju, kurš strādā policijā. Šī konflikta rezultātā Dmitrijam tolaik radušās nepatikšanas darbā. D.Dinevičs domā, ka tagad pēc gadiem Dmitrijs izmanto savu amata stāvokli, lai skarbi un negaidīti atriebtos ar safabricētu krimināllietu.

26.oktobra rītā D.Dinevičs saticis Aleksandru Rīgā un pierunājis doties viņam līdzi uz laukiem uz trim dienām. Aleksandra nav bijusi sajūsmā par priekšlikumu, bet piekritusi. Abi plānojuši doties atpakaļ uz Rīgu 29.oktobra vakarā, taču 29.oktobra pēcpusdienā ieradusies policija, kas veikusi kratīšanu un D.Dineviču aizturējusi. Iesniegumā Ģenerālprokuratūrai D.Dinevičs raksta, ka no lēmuma par kratīšanu uzzinājis, ka it kā nolaupījis Aleksandru, turklāt nolaupīšanu veicis jau 23.oktobrī. Šajā laikā D.Dinevičs nemaz nav bijis Latvijā, ko viegli pierādīt ar robežsargu zīmogu pasē, bet atgriezies Latvijā no Krievijas tikai 26.oktobra rītā. Šo misēkli ar datumiem D.Dinevičs skaidro tā: – Aleksandra bija informēta, ka viņš Latvijā atgriezīsies 18.oktobrī tāpēc viņa “pazuda” jau 23.oktobrī, lai gan D.Dinevča tajā laikā Latvijā nebija.

Laikā, kad Aleksandra it kā bijusi nolaupīta, abi draudzīgi gājuši iepirkties, kas esot konstatējams videokameru ierakstos. 24. un 25.oktobrī viņa aktīvi komunicējusi pa savu mobilo tālruni un sociālajos tīklos internetā.

D.Dinevičs vērš Ģenerālprokuratūras uzmanību uz to, ka Aleksandras brālis Dmitrijs strādā tajā pašā policijas struktūrvienībā, kas izmeklē kriminālprocesu par nolaupīšanu.

Atgriežoties mājās pēc aizturēšanas, D.Dinevičs konstatējis, ka pēc kratīšanas pazudis motorzāģis “Husqvarna”, divi elektriskie urbji un divu motociklu aizdedzes atslēgas.

D.Dinevičs lūdz Ģenerālprokuratūru pārbaudīt, vai kriminālprocess pret viņu ir likumīgs un vai tā virzībā nav pretlikumīgi iesaistīti citi policijas darbinieki, kas darbojas Dmitrija uzdevumā vai pēc viņa lūguma un saukt vainīgās amatpersonas pie likumā noteiktās atbildības.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka D.Dinevičs pirms desmit gadiem jau nonāca uz tiesas sola, jo 2005.gada martā viņš sadūris SIA “Consena plus” bijušo valdes priekšsēdētāju Ivaru Tolstiku (Vungi). Strīds starp abiem tolaik izcēlies par sievieti.

Dinēviča vārds savulaik izskanējis arī saistībā ar kādas sievietes pazušanu. 2010.gada vasarā Valsts policijas mājaslapā ievietotā informācija liecināja, ka Valsts policija no starptautiskās sadarbības biroja “Sirene” Norvēģijas biroja saņēmusi informāciju, ka 2010.gada 25.maijā no savām mājām Norvēģijā pazudusi Latvijas pilsone – 1977.gadā dzimusī Aleksandra Rumjanceva. Toreiz pastāvēja aizdomas, ka sievieti piespiedu kārtā aizvedis projām viņas bijušais draugs D.Dinevičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+